לזכרה: חב"ד הדפיסה ספרי תניא לזכר אסתר שנרצחה הי"ד
אילוסטרציה (צילום: a katz/shutterstock)

חדשות

לזכרה: חב"ד הדפיסה ספרי תניא לזכר אסתר שנרצחה הי"ד

דברים שסיפר בנימין הורגן, במהלך ה'שבעה' על ראייתו אסתר הורגן הי"ד, שנרצחה בפיגוע מזעזע, הובילו להדפסת ספר התניא של מייסד חסידות חב"ד, ערב חג הפורים, במעמד מרגש בחצר בית המשפחה

   
לזכרה: חב"ד הדפיסה ספרי תניא לזכר אסתר שנרצחה הי"ד
אילוסטרציה (צילום: a katz/shutterstock)
אא

לראשונה ביישוב טל מנשה, הודפס ספר התניא בחצר בית משפחת הורגן, לזכרה של אם המשפחה אסתר הי”ד, שנרצחה בפיגוע מזעזע לפני יותר מחודשיים.

הרב מנחם קוטנר, שליח חב”ד, הגיע לביקור ניחומים אצל המשפחה בימי ה’שבעה’, יחד עם שליחי חב”ד הרב אביחי כהן מקציר ואחיו הרב דוד כהן מחריש, במהלכה הם שמעו מבעלה בנימין הורגן כי בחג הגאולה י”ט כסלו האחרון הוא קיבל על עצמו החלטה טובה – להצטרף ללימוד היומי בספר התניא.

תוך כדי כך נעשה בירור בו עלה כי מעולם לא הודפס התניא ביישוב (על פי הוראה של הרבי מליובאוויטש זצ”ל, מדפיסים חסידי חב”ד את ספר התניא שחיבר מייסד חסידות חב”ד האדמו”ר הזקן בכל עיר ועיר).

הרב קוטנר החליט בו במקום, יחד עם המשפחה, על הדפסת התניא בישוב לזכרה של הנרצחת.

אמש, בשעה טובה, התאספו נכבדי היישוב ותושבים להדפסת התניא. הרב קוטנר נשא דברים  על המשמעות הרוחנית של הדפסת ספר התניא. השלוחים הרבנים כהן אמרו  שיחה של הרבי.

בנימין הורגן לא עצר את דמעותיו כשסיפר על רעייתו אסתר הי”ד. הוא הודה בחום רב על היוזמה ואמר כי הוא מרגיש זכות נפלאה ללחוץ על כפתור ההדפסה במעמד ההיסטורי ביישוב.

הרב ראובן עוזיאל, רב היישוב, מסר שיעור בפרק ל”ב מתוך דפי תדפיס התניא.

במעמד הוקרן שיעור מיוחד של הרב יוסף יצחק גיי’קובסון מארה”ב.

הרב קוטנר סיים בתודה מיוחדת לר’ יוסי בראון, תושב הישוב, שגדל בחב”ד באנגליה על הסיוע בארגון המעמד המרגש.

עוד כתבות שיעניינו אותך