אלמנת הרב שי אוחיון מתחננת להרוס את בית המחבל: "העולם אינו הפקר"
(צילום: Yerchak Uladzimir/shutterstock) (צילום: באדיבות המשפחה)

חדשות

אלמנת הרב שי אוחיון מתחננת להרוס את בית המחבל: "העולם אינו הפקר"

היום ידון בית המשפט בהריסת בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד. אלמנתו כתבה מכתב לנשיאה חיות: "העולם אינו הפקר ואסור שיהיה כזה. אנחנו מצווים על תיקון העולם בהשתדלות מרבית עד כמה שניתן"

   
אלמנת הרב שי אוחיון מתחננת להרוס את בית המחבל: "העולם אינו הפקר"
(צילום: Yerchak Uladzimir/shutterstock) (צילום: באדיבות המשפחה)
אא

בית המשפט העליון צפוי לדון היום בשבתו כבג"ץ בעתירת המחבל עבד אלחאלק דויקאת רוצחו של הרב שי אוחיון הי"ד בפיגוע הדקירה הקשה בפ"ת לפני כחודשיים. אלחאלק ובני משפחתו עתרו יחד עם ארגון השמאל הקיצוני המוקד להגנת הפרט בדרישה כי ביתם לא יהרס בידי צה"ל.

במכתב קשה, שפורסם בישראל היום, פורשת אלמנתו סיון אוחיון, את בקשתה להתיר את הריסת בית רוצח בעלה.

"אמונתי בתורה ובבורא עולם מחייבת אותי להאמין שהכל נגזר מלמעלה. יחד עם זאת, אמונה זו לא מסתירה ממני את העובדה שבאותה תורה נכתב על העונש המרתיע לאדם שעשה מעשים נוראיים: 'עין תחת עין, שן תחת שן'", היא כותבת.

"העולם אינו הפקר ואסור שיהיה כזה. אנחנו מצווים על תיקון העולם בהשתדלות מרבית עד כמה שניתן. כשיש מקרה נורא ומזעזע עם פוטנציאל להישנות המקרה על ידי אנשים נוספים שיתפתו לפגוע בעולם, חכמינו ז"ל ציוו לנו את ההוראה הברורה 'וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ', והוסיפו את המשפט המכריע והנורא 'כל המרחם על אכזרים, סופו שיתאכזר על רחמנים'. ההרגשה שלי שהחמלה על סביבתם של המרצחים השפלים היא בגדר 'רחמנות על אכזרים'. כי כשאין הרתעה, אין מחשבה של פחד למפגע, והמחבל הבא ייצא ויעשה ככל העולה על רוחו".

עוד כתבה: "בראשי עוברת המחשבה אם היה נהרס ביתו של המחבל שרצח את עלם החמודות החייל עמית בן יגאל הי"ד, יש סיכויים רבים מאוד שהרוצח של בעלי הי"ד היה חושב פעמיים על הצעד הנורא שאותו הוא ביצע. מדובר באנשים ששיקולים אלו הם גורם מכריע בצאתם לבצע את זממם, פעמים הרבה יותר מהשיקול של נטילת חיים, לצערנו".

את המכתב לנשיאה היא מסיימת כך: "אני לא רוצה לשמוע חס ושלום על עוד מקרה נורא כמו שאנו עברנו ועוברים. זה נורא. זה קשה. זה איום ונורא. אין מילים כדי להסביר את עוצמות הכאב והחיסרון. תקוותי היא שאנו נהיה האחרונים שסובלים סבל מחריד שכזה, אבל בשביל זה אנו חייבים לעשות מעשה ולייצר הרתעה. אנו חייבים להשתדל למנוע את המחבל הבא. זוהי חובה מוסרית וערכית כלפי כל מי שחי פה בארץ ישראל".

עוד כתבות שיעניינו אותך