הרב אליעזר קפלן

כל הכתבות של
נמצאו 14 תוצאות

מי השותף הנוסף בבריאת האדם?

האם יש עוד מישהו שברא את האדם מלבד הקב"ה? האם יש שותף נוסף לבריאת העולם? מה מבדיל את בני האדם מן הבהמות? הרב אליעזר קפלן שופך אור ועונה על כל השאלות המתעוררות אצל האדם מתוך פרשת בראשית.

בקשתו המיוחדת של הגר"ע יוסף זצ"ל

הרב אליעזר קפלן מביא סיפור מפעים מעברו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל לקראת פרשת השבוע, פרשת כי תבוא. מרן כיהן כרב בקהילת יהודי קהיר שבמצרים בשנות העשרים לחייו. בין תלמידיו היה בחור צעיר וכשרוני בשם פליקס וזיני. כשפליקס החליט לעלות ארצה מרן פנה אליו בבקשה מיוחדת. "אותו תלמיד התרגש מאד להיווכח שגם אחרי עשרות שנים לא שכח".

אישה לרבי אברמסקי: "תתפלל על בני שימות"

הרב אליעזר קפלן בתוכניתו השבועית 'עולמות נפגשים' (בכל יום שני בשעה 21:00 עם הרב עדיאל שפיגל בערוץ 2000) מספר על האישה שהדהימה את רבי יחזקאל אברמסקי זצ"ל בבקשתה המצמררת ואיך זה מתקשר לפרשת תולדות אותה נקרא בשבת הקרובה? צפו

זקני הדור רואים דברים שאין אנו רואים

הרב אליעזר קפלן בשאלה מעניינת ומיוחדת מאוד: מדוע עם ישראל היו מתייעצים עם זקני הדור למרות שבית המקדש היה קיים וגם הנבואה? מה שונה עם ישראל מאומות העולם בעניין זה? ומה אנו צריכים ללמוד מכך?

מה גדולי ישראל יודעים?

עַל פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ וְעַל הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר יֹאמְרוּ לְךָ תַּעֲשֶׂה לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל. אחת המצוות היסודיות והחשובות שיש לעם ישראל, זה לשמוע בקול גדולי ישראל אבירי התורה. ולו זו בלבד אלא אפילו אם גדולי ישראל יגידו לנו על שמאל שזה ימין וימין שזה שמאל, מצווים אנו לשמוע בקולם.

אסור לפספס: טיפ זהב למציאות זיווג!

הרב אליעזר קפלן מגלה לנו טיפ עצום למציאת זיווג או בכל ישועה אחרת: "איך זה יכול להיות מבחינה שכלית שאוכל למצוא את הזיווג שלי?" הרב מציע דרך מהמקורות שאיתה אפשר לזכות לכל ישועה שהאדם צריך. צפו