חקירה נגד מירי רגב
(צילום: Igal Vaisman/shutterstock)

מדיני

דרישה לחקירה פלילית נגד שרת התחבורה מירי רגב

התנועה לאיכות השלטון דורשת ממפכ"ל המשטרה ומהיועמ"ש לפתוח חקירה נגד שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב, בחשד למרמה והפרת אמונים

ת. כהן   
0
חקירה נגד מירי רגב
(צילום: Igal Vaisman/shutterstock)
אא

בעקבות תחקיר בתוכנית "המקור" ברשת 13, התנועה לאיכות השלטון פנתה למפכ"ל המשטרה וליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה לפתיחת חקירה פלילית נגד שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב. התחקיר חשף שורה של פעולות שעלולות להוות הפרה חמורה של החוק והאתיקה הציבורית. 

תחקיר "המקור" חשף כי שרת התחבורה מירי רגב הפעילה לכאורה לחצים על גורמים במשרד התחבורה לאשר פרויקטים תחבורתיים שהיו קשורים לאזור מגוריה האישי. כמו כן, התחקיר חשף כי רגב הפעילה השפעה על מינוי בכירים במשרד התחבורה, תוך שהיא מקדמת אנשים הקרובים אליה אישית. 

בעקבות ממצאי התחקיר, התנועה לאיכות השלטון פנתה אתמול במכתב דחוף  למפכ"ל המשטרה, ליועמ"שית ולמפקד יחידת להב 433. במכתב נטען כי פעולות רגב מעלות חשד לביצוע עבירות פליליות, כגון שימוש לרעה בסמכות, הפרת אמונים והפרת חובת זהירות. לפיכך, התנועה דרשה פתיחת חקירה פלילית מיידית נגד השרה. 

משרד התחבורה התייחס לדברים והגיב בתקיפות לפנייה, תוך שהוא מכחיש בתוקף את הטענות שנטענו בתחקיר. המשרד טען כי כל הפעולות של השרה נעשו בהתאם לנהלים ולחוק, וכי אין כל בסיס לטענות על שימוש לרעה בסמכות או הפרת אמונים. עוד נטען כי ההחלטות התקבלו על בסיס מקצועי ולטובת הציבור. 

למרות תגובת משרד התחבורה, התנועה לאיכות השלטון נותרה בשלה ועומדת על כך שתיפתח חקירה כללית כנגד השרה, זאת בשל החשיבות העליונה של שמירה על טוהר המידות והאתיקה בקרב נבחרי הציבור.  

הפרת אמונים והשימוש לרעה בסמכות על-ידי שרים ובכירים פוגעת באמון הציבור במוסדות השלטון, ולכן חייבת להיבדק ביסודיות. 

מהמשטרה נמסר: "חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 פתחו בחקירה בחשד למרמה והפרת אמונים במשרד התחבורה. 

היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 פתחה בחקירה, בהנחיית היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות ושיבוש מהלכי משפט, שנעשו לכאורה במשרד התחבורה, וזאת בעקבות אירועים שנחשפו בכתבת תחקיר.

הבוקר הגיעו חוקרי היחידה למשרד התחבורה בירושלים, ביצעו חיפושים במקום ותפסו מסמכים. החקירה נמשכת".

תגובת משרד התחבורה: "מדובר באוסף של שקרים, טענות שווא, חצאי אמת וסילוף של המציאות. צר לנו שהתבססתם על דבריו של יונתן, עובד לשעבר, שגנב מסמכים מלשכת משרד התחבורה כדי להכין תחקיר מכפיש ושקרי נגד שרת התחבורה. מכלול הטענות שהועלו נבדקו על ידינו, אחת לאחת, ונמצאו לא נכונות ברמה העובדתית. בידינו מסמכים השוללים את הטענות. הניסיון האומלל והשקרי לייצר הטיה מדומה לטובת ערים "ליכודיות" הוא מגוחך."

"שרת התחבורה, נפגשת באופן שוטף עם ראשי ערים או נציגיהם מימין ומשמאל, מהפריפריה ומהמרכז, יהודים ושאינם יהודים כדי לקדם פרויקטים תחבורתיים לטובת כלל הציבור משיקולים ענייניים בלבד. גם הטענה כאילו השרה מסייעת רק לאנשי הליכוד שקרית. השרה רגב חרטה על דגלה מתן מענה לכל פונה. לא מתקבל על הדעת שהשרה תתעלם או תפלה לרעה "אנשי ליכוד".

תגובת מנכ"ל משרד התחבורה משה בן זקן: "איני עוסק ברכילות זולה שהוצאה מהקשרה ובושלה באופן מגמתי".

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי