נפתלי בנט
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

ביטחוני

בנט: "המדינה לא מנוהלת, חייבים להציל את הצפון"

על רקע האירועים האחרונים והשריפות בצפון ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, תוקף את התנהלות הממשלה ואוזלת היד בהתנהלות מול חיזבאללה. "מסר מסוכן לעתידנו"

ת. כהן   
5
נפתלי בנט
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

שריפות ענק השתוללו במהלך הלילה כולו בקריית שמונה ויישובים נוספים בצפון הארץ, בעקבות ירי הרקטות. כוחות כיבוי גדולים הוזעקו למקום בניסיון להשיג שליטה על האש, שאיימה להתפשט גם לקו הבתים.  

על רק ה"ישיבה על הגדר" ואוזלת היד של הממשלה בכל הקשור להתנהלות בגזרה הצפונית, ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט, מתח ביקורת חריפה על ניהול המלחמה בצפון מול חיזבאללה והבהיר כי אחת ההשלכות היא פגיעה משמעותית בהרתעה בכל הגזרות. 

"המדינה לא מנוהלת", אמר בנט, "ישראל יתומה ממנהיגות. יש ימים קשים, אבל תחושה שיש בעל בית, גם בימים קשים, היא לא מותרות, היא צורך קיומי".  

לדבריו, "חייבים להציל את הצפון, הגליל עולה בלהבות, האש מתפשטת, חיזבאללה יורה מטחים כבדים לנהריה, קצרין, מטולה, קרית שמונה ואל עבר כל יישובי הגבול." 

עוד הוסיף בנט כי "מקומות שהיו פורחים ויפים הפכו לעיי חורבות, חלק מהתושבים שפונו כבר מתכננים את חייהם במקום אחר, מדובר באירוע אסטרטגי חמור, ואסור לנרמל אותו בשום אופן".  

"המסר שעובר מהפקרת הצפון מסוכן לעתידנו. בצפון, במרכז, ובוודאי בדרום. על ממשלת ישראל והאחראים על ביטחונה לחשב מסלול מחדש ולהפוך את הקערה. בידינו הדבר. ראש הממשלה חייב להתחיל לנהל, ועכשיו". 

חבר הקבינט המדיני ביטחוני, השר בצלאל סמוטריץ', תקף אף הוא את ההתנהלות ואמר כי : "רק לפני מספר שעות התרעתי שהמצב בצפון הולך ומדרדר ורצועת הביטחון חייבת לעבור מישראל לדרום לבנון." 

"הקונספציה החדשה אותה מוביל קבינט המלחמה עולה בלהבות כבר שעות ארוכות ומתפוצצת לנו בפנים." 

"לפני שנה היה שר ביטחון שאמר שנחזיר את לבנון לתקופת האבן. אדוני ראש הממשלה, אדוני שר הביטחון, אדוני הרמטכ״ל הגיע הזמן. יש גיבוי מלא מכל עם ישראל". 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי