שר הביטחון יואב גלנט בסקירה למפקדים בצפון
שר הביטחון יואב גלנט בסקירה למפקדים בצפון. (צילום: אליעד מלכה, משרד הביטחון)

ביטחוני

המסר של גלנט לנסראללה: "גורר את לבנון למציאות קשה"

עוד יום של אש בצפון: שני כלי טיס שחצו לשטח ישראל יורטו בידי כיפת ברזל, שר הביטחון ביקר בגבול והציג לראווה את תמונות מפקדי חזבאללה שחוסלו. "אם תמשיכו", איים, "אנחנו נגביר"

י. נפתלי   
2
שר הביטחון יואב גלנט בסקירה למפקדים בצפון
שר הביטחון יואב גלנט בסקירה למפקדים בצפון. (צילום: אליעד מלכה, משרד הביטחון)
אא

יום קרב נוסף בצפון: שניכלי טיס בלתי מאוישים שחצו לשטח ישראל יורטו בידי מערכת כיפת ברזל, כך עדכן הערב (רביעי) דובר צה"ל. בחסדי שמיים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר, התרעות נשמעו ברחבי משגב עם, קריית שמונה, בית הלל, כפר יובל, מרגליות, מנרה, מעיין ברוך, כפר גלעדי, מטולה ותל חי.

בתוך כך, שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב עם המפקדים בגבול הצפוני. הוא הציג בפני ראשי הפיקוד וקציני המטה את תמונת הבכירים שחיסלה ישראל מתחילת הלחימה, שנמשכת במקביל למערכה ברצועת עזה, כבר 236 ימים.

"נסראללה מספר שאין נפגעים בקרב המחבלים של חזבאללה", אמר השר גלנט כשברקע מתנוססות לראווה תמונות הטרוריסטים המחוסלים. "יש 320 מחבלים שנהרגו - כולל מחבלים בכירים". בהתבטאויות עבר אמר השר כי מחצית ממפקדי השטח של הארגון חוסלו.

בלטה בהיעדרותה תמונותו של וויסאם א-טוויל. מי שהיה מפקד בכוח רדואן, נחשב לדמות הבכירה ביותר שסוכלה עד כה. גם בשל מקומו בשרשרת הפיקוד, אבל חשוב לא פחות, בשל לנישואיו לאחותו של מנהיג ארגון הטרור, חסן נסראללה. בישראל עד היום לא לקחו אחריות על התקיפה.

"מי שישלם את המחיר יהיו תושבי לבנון", שיגר גלנט מסר, בתקווה שיחלחל למעמקי הבונקר של המנהיג המסתתר. "הוא גורר את לבנון למציאות קשה". שר הביטחון הוסיף: "אם אתם תמשיכו, אנחנו נגביר".

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי