ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה הערב.
ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה הערב. (צילום: לע"מ)

חדשות בארץ

הצהרת נתניהו: "לא אשאיר אף חטוף או חטופה מאחור"

רה"מ אמר כי "חמאס הראשון שיברך" על הקדמת הבחירות, ותקף את מי שטוען שהוא מעכב עסקה בשל שיקולים פוליטיים: "שקר שמצער את משפחות החטופים"

י. נפתלי   
ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה הערב.
ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה הערב. (צילום: לע"מ)
אא

שעות ספורות לפני שייכנס לניתוח, התייצב הערב (ראשון) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להשיב לשאלות עיתונאים. כשנשאל על מצבו הבריאותי הבטיח לעבור את ההליך הרפואי בהצלחה ולשוב ולנהל את המלחמה בהקדם. בכך, ביקש לדחות גם טענות על מצב בריאותי רעוע, אחרי הליכים רפואיים שונים שנאלץ לעבור בתקופה האחרונה.

נתניהו פתח את דבריו בהתייחסו למחאות היום ואתמול בה קראו מפגינים להדחתו. "בחירות עכשיו, בעיצומה של המלחמה ורגע לפני הניצחון - ישתקו את מדינת ישראל לפחות לחצי שנה. להערכתי אפילו לשמונה חודשים", אמר. "הראשון שיברך על כך זה החמאס, וזה אומר הכול".

ראש הממשלה גם דחה בשאט נפש את הטענות לפיהן הוא מחבל במאמצי המשא ומתן בשל שיקולים פוליטיים. "יחד עם צוות המו"מ והקבינט אני עובד סביב השעון כדי להביא לשחרור כל חטופינו, מי שאומר אחרת טועה ומטעה", הבהיר. 

"זה שקר שגורם לצער מיותר אצל משפחות החטופים. אני עושה זאת על ידי איזון בין הלחץ על חמאס והגמישות האפשרית במשא ומתן. האמת היא שבזמן שישראל הגמישה עמדות - חמאס הקשיח עמדות". 

נתניהו הוסיף כי יש מי שסבור שצריך להיראות כ"משתדלים להגיע לעסקה", והוא מצידו גורס כי "צריך להגיע לעסקה". הוא הבהיר: "אני מחויב להחזיר את כל חטופינו - את הנשים והגברים, את האזרחים ואת החיילים, את החיים ואת החללים. לא אשאיר אף אחד ואף אחת מאחור".

ראש הממשלה נשאל על ההתמהמהות בכניסת כוחותינו לרפיח וטען כי לא הלחץ האמריקני הוא הגורם לעיכוב. "צה"ל נערך לפינוי האוכלוסייה האזרחית ולמתן סיוע הומניטרי. זה ייקח זמן - אבל לא הרבה זמן". 

הוא שב והדגיש כי ישראל תפעל ברפיח - חרף הלחצים בקהילה הבינלאומית: "אנחנו נעשה את זה מסיבה אחת פשוטה - אין ניצחון בלי כניסה לרפיח ואין ניצחון בלי חיסול גדודי החמאס שם".

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי