השר גלנט בביקור במפקדת אוגדה 98.
השר גלנט בביקור במפקדת אוגדה 98. צילום: אלעד מלכה, דוברות משרד הביטחון

חדשות

השר גלנט: "מחבלים שהסגירו את עצמם מספרים; חמאס מתפרק"

שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב במפקדת אוגדה 98 וקיבל סקירה מפורטת ממפקד האוגדה על אודות המאמצים הצבאיים. "אנחנו הולכים ומחסלים את כל מי שהיה מעורב באירועי ה-7.10"

ת. כהן   
השר גלנט בביקור במפקדת אוגדה 98.
השר גלנט בביקור במפקדת אוגדה 98. צילום: אלעד מלכה, דוברות משרד הביטחון
אא

שר הביטחון יואב גלנט קיים היום (ראשון) הערכת מצב במפקדת אוגדה 98, שבמהלכה קיבל השר סקירה ביטחונית מפורטת ממפקד האוגדה, תת-אלוף דן גולדפוס. 

השניים שוחחו על אודות המאמצים הצבאיים והמידע החיוני שנדלה ממחבלי הנוחב'ה שהסגירו עצמם לכוחות הביטחון. 

בהמשך שוחח השר גלנט עם מספר לוחמים ולוחמות של יחידת רוכב שמים ושיבח אותם על פעילותם ודיוקם בסיוע לכוחות התמרון בשטח.  

בתום הביקור אמר השר: "ביקרתי הבוקר במפקדת אוגדה 98, פגשתי את הלוחמים והמפקדים, שוחחתי עם הלוחמות והלוחמים ביחידת 'רוכב שמים' שמביאים מודיעין מאוד מדויק אל הכוחות. בשבוע-שבועיים האחרונים יש מאות מחבלים שנפלו בשבי ומה שהם אומרים על מה שקרה להם מספר את כל הסיפור. הם אומרים שהחמאס מתמוטט מבפנים, המחירים שהם משלמים מאוד כבדים, המחבלים עצמם מעידים שהם לא יכולים לשאת יותר בעומס הזה״. 

עוד הוסיף השר כי ״הפעולות האלו הביאו גם לכך שאנחנו הולכים ומחסלים את כל מי שהיה מעורב באירועי ה-7.10 - את הזוטרים, את הבכירים והבכירים מאוד שהיו בתוך השטח או שנתנו הוראות. אנחנו נמשיך בפעולה הזאת עד שנגיע למלוא התוצאות על כל המחבלים בכל רחבי רצועת עזה. בימים האחרונים אנחנו רואים גם התקדמות מאוד גדולה, גם במחבלים בשטח וגם במפקדים יותר בכירים ואפילו בכירים מאוד". 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי