יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן
(צילום: murathakanart, שאטרסטוק)

מדיני

המחווה החריגה שמבקשת סעודיה מישראל

מוחמד בן סלמאן כבר הבהיר כי הסכם לנרמול היחסים מותנה בהקמת מדינה פלסטינית, אבל גם הוא יודע שזה עוד רחוק. בינתיים הוא מבקש מנתניהו להכיר במטבע הפלסטיני

י. נפתלי   
יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן
(צילום: murathakanart, שאטרסטוק)
אא

הדרך להסכם שלום רצופה בבקשות תמוהות, כך נראה לפחות מהבקשה הסעודית החריגה שמתפרסמת הערב (ראשון). על פי הדיווח ב"כאן 11" יורש העצר מוחמד בן סלמאן העביר לאחרונה בקשה שישראל תכיר במטבע הפלסטיני כ"מחווה" לקראת כינונו של הסדר מדיני בין המדינות.

ברקע היוזמה שמתפתחת לה בימים אלה בממשל האמריקני, בממלכה הערבית כבר הבהירו בעבר כי לא תהיה הסדרה עם ישראל בלי החלטה שכוללת בסופה הקמה של מדינה פלסטינית, על בסיס פתרון שתי המדינות. עם זאת, גם שם כנראה שומעים את הקולות שיוצאים לפיהם "הכרה שכזו", נוכח מתקפת הפתע שהנחית חמאס בבוקר שמחת תורה, "תהיה פרס לטרור".

הממשלה קבעה: דוחים תכתיבים בינלאומיים להכרה במדינה פלסטינית

רק הבוקר אישרה הממשלה פה אחד החלטה המתנגדת להכרה בינלאומית חד צדדית ברשות הפלסטינית כמדינה. גם השר בני גנץ, שהגיע לישיבה בפעם הראשונה מזה חודש, הצביע בעד הנוסח שקבע כי "ישראל דוחה על הסף תכתיבים בינלאומיים".

ראש הממשלה ניהל דיון בבקשה המשונה, שהועברה על פי הפרסום דרך מתווכים בארצות הברית, בביקורו בוושינגטון של השר לעניינים אסטרטגיים, רון דרמר. עדיין לא ברור אם ישנה היתכנות שמהלך כזה ייצא לפועל.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי