מוחמד וואשה מסקר את המלחמה בעזה
(צילום: מתוך האינסטגרם של דובר צה"ל בערבית, צילום מסך משידורי אל ג'זירה)

ביטחוני

דובר צה"ל חושף: כתב אל ג'זירה - בכיר במערך הנ"ט בחמאס

העיתונאי העזתי מוחמד וואשה נחשף כמחבל בכיר בזרוע הצבאית של ארגון הטרור - כך על פי ראיות שהתגלו במחשבו האישי שנמצא בתמרון ברצועה

י. נפתלי   
מוחמד וואשה מסקר את המלחמה בעזה
(צילום: מתוך האינסטגרם של דובר צה"ל בערבית, צילום מסך משידורי אל ג'זירה)
אא

דובר צה"ל בערבית, סגן אלוף אביחי אדרעי, חושף הערב (ראשון) ראיות המוכיחות כי עיתונאי עזתי בשם מוחמד וואשה שימש כמפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמאס. "עיתונאי ביום ומחבל חמאס בלילה", נכתב בהודעת צה"ל ברשתות החברתיות.

פעילותו של העיתונאי שעבד ברשת אל-ג'זירה נחשפה בעקבות ממצאים שהתגלו במחשבו האישי שמצאו כוחותינו בתמרון הקרקעי ברצועה. על פי העדויות המפלילות העיתונאי-מחבל שימש כבכיר במערך הנ"ט של ארגון הטרור. מהמסמכים שנחשפו עולה כי בסוף שנת 2022 חבר וואשה לחטיבת המחקר והפיתוח האווירית של תנועת חמאס.

"מי יודע עוד כמה כמוהו יש?"

"החקירה המודיעינית שנערכה במחשב חושפת תמונות הקושרות את וואשה לפעילות בחמאס", כתב סגן אלוף אדרעי. "מי יודע כמה פרטים נחשוף על הימצאותם של מחבלים נוספים בדמות עיתונאים בעתיד הקרוב".

במשך שנים נוקטת רשת אל ג'זירה הקטרית בסיקורה קו אוהד לפלגים בעזה, ועוין את ישראל. בחודש נובמבר ניסתה הממשלה ללא הצלחה לסגור את הערוץ בארץ ולגרש את עובדיו. כמו כן, בתחילת המלחמה התפרסם תחקיר ענק שהעלה תהיות באשר לחלקם של עיתונאים וצלמים של סוכנויות ידיעות בינלאומיות בטבח שמחת תורה.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי