שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בכנסת
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בכנסת. (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

חדשות בארץ

סמוטריץ' לבנקים: אל תאכפו את סנקציות ביידן

אחרי המתקפה החריגה של השר בן גביר, גם שר האוצר פותח חזית מול הנשיא האמריקני. "בלתי מתקבל על הדעת, אין בסיס חוקי שעל פיו אפשר למנוע כסף מהאזרח"

י. נפתלי   
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בכנסת
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בכנסת. (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
אא

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' פנה היום (ראשון) למפקח על הבנקים בדרישה למנוע את הקפאת חשבונו של ישראלי תושב יהודה ושומרון, שנכלל ברשימת הסנקציות של הממשל האמריקני. 

על פי הדיווח הערב ב"החדשות 12", מדובר בהתערבות מיניסטריאלית הנחשבת "חריגה" בפעילות שוטפת של בנק בישראל. המהלך נועד למנוע "אפקט דומינו" של עוד בנקים שעלולים למנוע גישה לישראלים אחרים על פי הסנקציות שהטיל הנשיא ג'ו ביידן. 

כזכור, הממשל בארצות הברית הכריז על צו מנהלי נגד "מתיישבים שנהגו באלימות" כלפי הפלסטינים תושבי הכפרים ביהודה ושומרון. הצו מאלץ את הבנקים לפעול על פיו, ולא הם יהיו חשופים לעיצומים שיוטלו עליהם על פי הדין האמריקני. בנק "לאומי" היה הראשון מבין הבנקים שיישם את הבקשה, ב"בנק הפועלים" שם חשבונם של עוד שני ישראלים ששמם מופיע ברשימה עדיין לא קיבלו החלטה כיצד לנהוג. 

שר האוצר סמוטריץ' הבהיר הערב כי ההחלטה האמריקנית "לא צריכה לשנות כלום" ביחס לחוק הישראלי. "בלתי מתקבל על הדעת, אין בסיס בחוק שעל פיו אפשר למנוע כסף מהאזרח". את תגובתו סיים השר ב"נעשה מה שצריך", אולי אפילו בחקיקה שתבהיר את העניין.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי