לאחר מרדף ארוך: לוחמי ימ"מ חיסלו את מפקד גדוד ג'נין
דו"צ

חדשות בארץ

לאחר מרדף ארוך: לוחמי ימ"מ חיסלו את מפקד גדוד ג'נין

לוחמי הימ"מ חיסלו את מפקד גדוד ג'נין, המחבל מחמד זביידי, אחיינו של המחבל זכרייה זביידי. במהלך הפעילות חוסלו 4 מחבלים ו-5 נפצעו

מ. פריד   
לאחר מרדף ארוך: לוחמי ימ"מ חיסלו את מפקד גדוד ג'נין
דו"צ
אא

 צה"ל חיסל את מוחמד זביידי, מפקד "גדוד ג'נין". זביידי חוסל בפעילות צה"ל וימ"מ במחנה הפליטים בעיר. בחילופי האש נהרגו מספר מחבלים נוספים.

מוחמד הוא אחיו של זכריה זביידי לשעבר מפקד גדודי חללי אל-אקצא של הפת"ח בג'נין. זכריה התפרסם לאחר שלפני כשנתיים נמלט מבית הכא גלבוע יחדש עוד חמישה מחבלים נוספים באמצעות מנהרה שחפרו. חמישה ימים לאחר מכן נתפס באזור כפר תבור.

במבצע משותף של צה"ל, שב״כ ומג"ב במחנה הפליטים ג׳נין חוסלו על ידי לוחמי הימ״מ שני מחבלים בכירים, בהם מפקד המחנה מוחמד זביידי שביצע פיגועי ירי בגזרה והיה מעורב בשילוח מחבלים לפיגועים

לפי צה"ל והשב"כ, זביידי חוסל עם בכיר נוסף בתום מבצע לסיכול טרור במחנה הפליטיםבפיקודה של חטיבת המילואים 646, יחידת דובדבן במילואים, לוחמי הימ"מ, הנדסה ומג"ב, בהכוונה מודיעינית של שב"כ וצה"ל. זביידי, כל לפי הצבא, פעיל גא"פ בכיר, מהמחבלים המרכזיים במחנה הפליטים 'נין, היה מעורב בפעילות טרור נרחבת וביצע פיגועי ירי וכן קידם פיגועים נוספים במתווים שונים.

בין היתר היה היה מעורב בין היתר בפיגוע הירי בצומת חרמש ב-30/05/2023 בו נהרג מאיר תמרי ז"ל, ובפיגוע ירי נוסף בגזרה ב-13/05/2023 בו נפצעו אזרח וארבעה חיילי צה"ל. זביידי הופלל בחקירות כמעורב בציר אספקת רכבים לפיגועים ובשילוח מחבלים.

לוחמי הימ"מ כיתרו את המבנה בו הסתגר זביידי יחד עם מחבלים נוספים וירו לעבר המבנה. לאחר סריקות במבנה אותרו שני מחבלים שחוסלו- מוחמד זביידי וחוסאם חנון, ואיתם שלושה נשקי M-16 ומחסניות ששימשו אותם.

כמו כן, במהלך המבצע נעצרו 17 מבוקשים ובסריקות אחר אמצעי לחימה איתרו הכוחות והחרימו שבעה נשקים, מטענים מאולתרים, תחמושת וציוד צבאי. אחד הנשקים אותר על חמוש לאחר שנתפס והוסגר לכוחות. במהלך הפעילות התפתחו חילופי אש והושלכו מטענים לעבר הכוחות אשר ירו במחבלים ופגעו בהם.

במהלך הלילה כלי טיס של צה"ל תקף חוליית מחבלים חמושה שזוהתה במרחב וסיכנה את כוחותינו. כמו כן, במהלך המבצע הלוחמים איתרו והשמידו פיר תת קרקעי ומחרטה לייצור אמצעי לחימה.

עד כה נעצרו מתחילת המלחמה מעל 2,000 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,100 מהם משוייכים לארגון הטרור חמאס

על פי דיווחים פלסטינים נמשכת כבר למעלה מ-15 שעות ברציפות פעילות כוחות צה"ל בגזרת ג'נין. לטענתם כוחות גדולים מאוד של צה"ל בליווי כלים הנדסים נכנסו לעיר, והם מפוצצים בתים ורכבים, וכן מבצעים מעצרים נרחבים 

כתב הערוץ הפלסטיני אל-ערב תיעד את עצמו בתוך חילופי האש עם המחבלים. לאחר מכן צה"ל כרז לעיתונאים שהפריעו לפעילות הכוח לצאת מהמקום.

 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
צה"לג'נין
שידור חי