אחות הלוחם שנהרג בחזרה מהמילואים: "השליחות שלו לעשות טוב"
רס"ר במילואים דוד דגמי ז"ל. צילום: באדיבות-המשפחה

חדשות

אחות הלוחם שנהרג בחזרה מהמילואים: "השליחות שלו לעשות טוב"

אמש הותר לפרסום כי רס"ר במילואים דוד דגמי ז"ל (43) נפל בעקבות תאונת דרכים והוכר כחלל צה"ל. דגמי ז"ל טיפל בפצועים מהמסיבה ובהמשך לחם בעזה. אחותו אלית, מספרת על אדם מלא אור

   
אחות הלוחם שנהרג בחזרה מהמילואים: "השליחות שלו לעשות טוב"
רס"ר במילואים דוד דגמי ז"ל. צילום: באדיבות-המשפחה
אא

רס"ר במילואים דוד דגמי ז"ל (43), נפל ב-7 בנובמבר בתאונת דרכים, לאחר שלחם בעזה ובעוטף במשך כחודש, כך הותר לפרסום אמול (שבת).  

דוד ז"ל, תושב ראשון לציון, הותיר אחריו שני ילדים, זוג הורים ושני אחים. כיממה בלבד לפני שנהרג, פרסם תמונה שלו עם מדים וכתב: "חודש שלם. חודש שלם עבר עלינו מאז התקפת הטרור הארורה של חמאס! חודש שלם שאני פה בגזרה, פיצוצים, אבק, רעש, לחץ וכל מה שביניהם! מאחל לכולם רק בשורות טובות, בריאות והשהכל יהיה כבר מאחורינו". 

דוד נהרג בדרך לביתו, בעת שהתהפך עם רכבו. כתוצאה מהתאונה הוא נפצע קל, נבדק בבית החולים ובהמשך שוחרר לביתו. יום למחרת נמצא דוד מת. אחותו הצעירה ממנו, אלית, סיפרה על הגבורה והמופת שהיווה לסביבתו. "דודי היה בן אדם עם הלב הכי טוב שהכרתי והנתינה הכי גדולה", סיפרה אלית, "השליחות שלו בחיים האלה היה לעשות טוב ולהציל חיים והוא עשה את זה לאורך כל הדרך שלו".  

עוד היא הוסיפה כי "דודי עבד כעוזר רופא בבית החולים וולפסון, בעבר עבד כפרמדיק ונהג אמבולנס במד"א וכמדריך באיחוד הצלה. כלוחם במילואים שירת כפרמדיק ביחידת 669 ובחטיבה הדרומית באוגדת עזה. ביום השביעי באוקטובר הוא גויס מייד למילואים, הגיע לאזור המסיבה ברעים וטיפל בפצועים ובהרוגים הרבים." 

"כשהוא זומן למילואים הוא ידע מיד שזה ייקח זמן. שאלתי אותו אם הוא יחזור בקרוב והוא אמר לי, 'זה לא יהיה בקרוב'. הוא סיפר לי על המראות והזוועות שראה בדרך. הוא לא נכנס לפרטים, רק אמר לי 'המראות והריחות שהייתי צריך לטפל בהם, תחברי את הכל ביחד'. אחר כך הוא המשיך לאוגדה ובהמשך גם נכנס לעזה". 

"דודי היה הדוגמה והמופת של הבית. מי שהוביל וניווט. הוא נתן השראה לכולנו. אנחנו עדיין לא מעכלים שהוא איננו וחושבים שבכל רגע הוא יכנס בדלת". יהי זכרו ברוך.      

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך