בג"צ פסק: רפורמת הניוד של הנדל נדחתה לעת עתה
(צילום מסך יוטיוב חדשות 12/יועז הנדל)

חדשות

בג"צ פסק: רפורמת הניוד של הנדל נדחתה לעת עתה

בזמן הזה רפורמת הניוד של הטלפונים הכשרים בחסותו של הנדל, כבר הייתה אמורה לצאת לדרך. לאחר מאבקים רבים - בג"צ הוציא צו ביניים

   
בג"צ פסק: רפורמת הניוד של הנדל נדחתה לעת עתה
(צילום מסך יוטיוב חדשות 12/יועז הנדל)
אא

בג"צ הוציא ביום חמישי האחרון צו ביניים הדורש מגורמים מדיניים נימוקים באשר לרפורמת הסלולר בהובלתו של שר התקשורת יועז הנדל. ברפורמה ישנה דרישה לשנות את המדיניות שהתנהלה עד כה, בה אדם המחזיק במכשיר פלאפון "כשר" איננו יכול לעבור בין חברות, להתנייד מתי שיחפוץ ולקבל את הזכות לשמור על המספר הנוכחי שלו, מכיוון שהמספרים בפלאפונים הכשרים קבועים מראש לכל מכשיר, עם קידומת ידועה שתאפשר לחברות החרדיות המפעילות למנוע מעבר לחברות ליברליות המעניקות אפשרות של אינטרנט והודעות אסמסים.

הרעיון של הרפורמה היה לאפשר גם למחזיקי מכשיר "כשר" לעבור ולהתנייד באופן חופשי מחברה לחברה. ביקורת נרחבת בעניין נמסרה מטעם ארגונים חרדיים שנלחמו כי היוזמה של הנדל לא תצא לפועל ותחרב את הקונספט הכללי והמהותי שמציע פלאפון כשר, ותהפוך אותו ל-לא כשר.

לאחר דין ודברים החליט הבג"צ להיענות לבקשות הארגונים החרדיים ולהנפיק צו ביניים שימנע מלעשות כל פעולה בעניין יישום הרפורמה. חרדים רבים הגיעו לאזור בית המשפט הגבוה, התפללו כל העת לביטול הגזירה ובחסדי ה' יתברך זכו להארכת זמן באמצעות העיכוב הנ"ל.

בפברואר 2023 (ככל הנראה לאחר הקמת הממשלה החדשה) צפויה להתקיים ועדה נוספת בעניין.  ח"כ אורי מקלב מטעם יהדות התורה: "קידום רפורמה זו של הנדל הייתה שזורה באינטרסים פוליטיים צרים, בעוד הוא ציפה לרווחים פוליטיים ומחיאות כף, בסייעתא דשמיא התנכלות זו לימדה אותו לקח, פגעה בו וביזתה אותו לעיני כל ישראל עד אשר נהיה לדמות פוליטית לא רצויה ונאלץ לחזר על הפתחים לחפש מסגרת פוליטית שאינה רלוונטית".

עוד כתבות שיעניינו אותך