מתחילים סבב חדש: חיסון כל שנה? מנכ"ל פייזר מגיב
(צילום: perfectlab/shutterstock/Pimen/יוטיוב IsraeliPM)

חדשות

מתחילים סבב חדש: חיסון כל שנה? מנכ"ל פייזר מגיב

אלברט בורלא, מנכ"ל פייזר, מסביר כעת על דעתו באשר לחיסונים, מדוע ישראל הייתה הראשונה להיבחר להוביל את קמפיין החיסונים והאם ייתכן חיסון יועיל לשנה?

   
מתחילים סבב חדש: חיסון כל שנה? מנכ"ל פייזר מגיב
(צילום: perfectlab/shutterstock/Pimen/יוטיוב IsraeliPM)
אא

מנכ"ל פייזר, אלברט בורלא, שעד לא מזמן הייתה חברה המוכרת לציבור רק בהקשר של תרופות ולא של חיסונים, הגיב בראיון עימו על מצב הקורונה בארץ ובעולם ועל הווריאנט הנוכחי. לטענת בורלא, הווירוס הוא כאן כדי להישאר, וצריך פשוט ללמוד לחיות בצילו ולצד זאת גם להישמר ממנו בצורה הטובה, על מנת שהחיים יכנסו לשגרה.

בורלא מסביר כי בזכות האמצעים העומדים לרשותנו כיום אין שום סיבה להגיע לבתי החולים ואף להידרדר עד לכדי מוות. בעולם כמו בעולם, הכל עניין של אינטרסים – וכמובן שלפייזר יש אינטרס מסחרי משמעותי, נתח גדול של רווחים מהחיסון נגד קורונה.

בורלא אומר כי הוא מקווה שבעתיד יהיה אפשר להתחסן רק פעם בשנה, מה שלא אפשרי כעת, אך בהחלט מתברג כמגמה העיקרית של החברה – יצירת חיסונים פעילים חזקים יותר שישפיעו גם לאורך זמן. עוד ציין בורלא כי בידיהם טיפול המסוגל לסייע לחולים בקורונה בין אם התחסנו ובין אם לאו. כשנשאל מה דעתו בעניין מתנגדי החיסונים, השיב כי האחוזים גבוהים משמעותית מאשר חיסונים קודמים למיניהם בשנים עברו והסיבה היא, כך הוא סבור – עניין פוליטי שנוצר ברחבי העולם סביב נושא החיסון נגד Covid-19

בורלא, יהודי ששורשיו מסלוניקי, ולאור זאת סיפר כי זו ההחלטה שגמל בליבו על בחירת ישראל כמדינה הראשונה שתתנסה בחיסון נגד קורונה, והסביר כי הבחירה נעשתה גם מתוך החיבור לישראל וגם מפני שבפייזר ראו בה את הפוטנציאל לפעול במהירות וביעילות בעת משבר שמהווה דוגמה לשאר העולם באמצעות מערכת בריאות חזקה והוצאת קמפיין שישנה את התפיסה כולה ויוכיח שעברנו את הגרוע מכל וכעת הגיע הזמן להשתקם.

עוד כתבות שיעניינו אותך