גם היום: מסגרות החינוך ממשיכות בשביתה
(צילום: Inna Reznik/DarioZg/tongo51/Gunnerchu/shutterstock)

חדשות

גם היום: מסגרות החינוך ממשיכות בשביתה

סייעות לא יקבלו שכר: עקב איומו של ליברמן, הסתדרות המורים הודיעה כי גם היום (חמישי) הלימודים ברחבי הארץ לא יתקיימו ומוסדות החינוך יישארו סגורים, מלבד צהרונים וקיום מסיבות

   
גם היום: מסגרות החינוך ממשיכות בשביתה
(צילום: Inna Reznik/DarioZg/tongo51/Gunnerchu/shutterstock)
אא

עקב אי הגעת הצדדים להסכמה, גם היום (חמישי) מסגרות החינוך יישארו סגורות. על אף איומים מצד הרשויות המקומיות לא לשלם שכר כלל לסייעות באם מוסדות החינוך לא ייפתחו, הודיעו ערים רבות כי המסגרות יוותרו סגורות גם מחר, זאת בעקבות הצעתו של אביגדור ליברמן ללכת נגד הסתדרות המורים ולהפעיל בגני הילדים סייעות בלבד. יוזמתו של ליברמן נעשתה תוך הסתרה ומבלי ששרת החינוך יפעת שאשא ביטון תיוודע לדבר.

בהסתדרות המורים התקוממו וסירבו לפתוח את הגנים ללא העסקת גננות ומורות וקבלת התנאים המבוקשים לשם כך. דיון חירום נערך ברשויות המקומיות, זאת לאחר שנשלחה אזהרה כי סייעות שישבתו לפני ה-1 ביולי, לא יהיו זכאיות לקבל את שכרן. בשלטון המקומי הודיעו כי החלטת הסתדרות המורים לא תתקבל וכי היא נוגדת את ההסכמים הקיבוציים החתומים עם ההסתדרות. מתוך כך הוחלט שלא לפתוח היום את מסגרות הלימוד, מלבד צהרונים וקיום מסיבות סיום.

בין הערים השובתות: אשדוד, אור יהודה, אשקלון, בת ים, גבעתיים, דימונה, חולון, חיפה, יו"ש (פרט ליישוב אורנית),ירוחם, ירושלים, המועצות האזוריות, כרמיאל, מבשרת ציון, מטה יהודה, נתניה, קריית שמונה, ראש העין, ראשון לציון, רחובות, רמת גן, רמת השרון, רעננה, תל אביב ועוד.

עוד כתבות שיעניינו אותך