הראשל"צ במתקפה חריפה נגד הממשלה: "שיתפטרו הם לא אנחנו"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

הראשל"צ במתקפה חריפה נגד הממשלה: "שיתפטרו הם לא אנחנו"

הרב הראשי והראשון לציון הגאון, רבי יצחק יוסף, הבהיר אמש בשיעורו כי על פי ההלכה אין לגייר אדם שלא מעוניין לקבל על עצמו עול מצוות

   
הראשל"צ במתקפה חריפה נגד הממשלה: "שיתפטרו הם לא אנחנו"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

"שיתפטרו הם אנחנו עומדים על המשמר", זו ההתבטאות החריפה של מרן הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף בעקבות הקמפיין המכוער הקורא לפטר את הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו בשל מלחמתו ברפורמת הגיור המסוכנת.

בדבריו אמר הרב: "היום יש כל מיני דעות משונות. כל מיני אנשים שקוראים לעצמם רבנים. 'יש להצטרף ללאום היהודי', 'יש להצטרף לדת היהודית'. עושים שני דינים, יש דין לאום, ויש דין דת.

ואם אדם מסורתי אז כן נגייר אותו. אוי ואבוי. מגלים פנים בתורה שלא כהלכה. זה נגר הרמב"ם, נגד השולחן ערוך. נגד כל הפוסקים. קבלת מצוות בגר - מעכבת".

מרן הראשל"צ הסביר בדבריו כי ישנם מקרים בהם אפילו המבקש להתגייר מצהיר על רצונו לקבל על עצמו עול מצוות - אין לגיירו.

"לא רק זה. אם הדיינים רואים 'אומדנא דמוכח' שהגר הזה לא יקיים מצוות, כלומר, הוא הכינו אותו שבועיים-שלושה והוא דקלם 'אני אקבל מצוות', אבל יש אומדנא דמוכח שזה לא יקרה, אסור לגייר אותו. ואם הדיינים גיירו אותו למרות שידעו זאת - הדיינים האלו נפסלו. לא יכולים להיות יותר דיינים.

"הם רוצים היום, כמה מהשלטון, לפטר את הרבנים הראשיים, שיפטרו את עצמם. שיתפטרו הם. אנחנו עומדים על המשמר. הרבנים הראשיים נלחמים על הגיור שהכל יהיה גיור כהלכה. צריך לחזק את הרבנות הראשית, נמשיך בדרך שלנו", אמר.

עוד כתבות שיעניינו אותך