זעם: משתוללים במסיבות אבל יגבילו את הילולת הבבא סאלי
הילולת הבבא סאלי

חדשות

זעם: משתוללים במסיבות אבל יגבילו את הילולת הבבא סאלי

זעם גדול על ממשלת ישראל והפרויקטור בעקבות הכוונה להגביל את הילולת הבבא סאלי הקדוש שתתקיים בשבוע הבא (ה'),זאת בעוד מאות מסיבות יתקיימו בסוף השבוע ללא הגבלה

   
זעם: משתוללים במסיבות אבל יגבילו את הילולת הבבא סאלי
הילולת הבבא סאלי
אא

עימות בין הפרופ’ זרקא לראש הממשלה נפתלי בנט על הילולת הבבא סאלי, הפרויקטור אמר לבנט בישיבה טלפונית “אני חייב לומר שאני חושב שהמצב הזה, סליחה על הגסות, שאני צריך עכשיו להתחנן לרב כדי לבטל אירוע של 100 אלף איש, נראה לי לא נחשב סביר במדינת ישראל. 100 אלף איש ששבוע הבא יהיו שם בנתיבות, השתמשת בביטוי – סליחה – זה פיגוע המוני. כל הדיונים שלנו בשביל לעצור את המגפה אל מול אירוע מהסוג הזה, זה לא פרופורציונאלי”.

בנט השיב: “אני מבקש, לך תהיה מה שנקרא ברגישות ובנחישות ותגיע להסדר מוסכם שכמובן מבוסס תו ירוק ותביא את מה שאתה יכול. בהצלחה סלמן, יישר כוח – ותבקש ברכה עבורי”.

לפי הציטוטים שפורסמו בחדשות 12, גם הנושא הבידודים התנהל עימות.
בכניסה לציון של הבבא סאלי. עם תמונתו של הקדוש

מנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ נחמן אש אמר: “במגזרים החרדי, הערבי ובמעמד סוציו-אקונומי נמוך, יש הרגשה שברגע שאנחנו מחייבים בידוד לכל בני המשפחה (בגלל מאומת אחד בבית),זו משמעות גדולה מאוד למשפחה שיכולה גם להימשך יותר זמן..."

הורוביץ אמר: “אנחנו לא יכולים לעשות את זה כי זה פשוט, זה לא מידתי בעיניי (באופן) גורף. למשפחות גדולות זה בכלל בעייתי ביותר, אם אנחנו מסתכלים על המגזר החרדי למשל או אצל הערבים. אני גם לא חושב שזה יעבוד וזה בבחינת גזירה שאני לא חושב שהציבור יכול לעמוד בה – בידוד של כל בני הבית”.

בתוך כך דווח כי שר הבריאות ניצן הורוביץ ניהל שיחה קשה עם ראש הממשלה בנט ואמר לו שהקורונה היא לא הבעיה האישית שלו, וכי אם משרד האוצר ימשיך להתעלל במשרד הבריאות – מרצ תפסיק להצביע עם הקואליציה.

עוד כתבות שיעניינו אותך