הגאון רבי דוד לאו: "מתווה הגיור המוצע הוא הונאת הגר וחורבן"
(צילום: באדיבות המצלם)

חדשות

הגאון רבי דוד לאו: "מתווה הגיור המוצע הוא הונאת הגר וחורבן"

נשיא בית הדין הגדול הגאון רבי דוד לאו: "מתווה הגיור המוצע הוא הונאת הגר; יגרום לחורבן וקרע של העם היהודי שישפיע גם על יהדות התפוצות"

   
 הגאון רבי דוד לאו: "מתווה הגיור המוצע הוא הונאת הגר וחורבן"
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

כנס הדיינים השנתי התקיים היום (שלישי) בירושלים, בראשות נשיא בית הדין הגדול הגאון רבי דוד לאו, ובהשתתפות ראש ישיבת חברון וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן שליט"א, ראש ישיבת מרכז הרב הגאון רבי יעקב שפירא שליט"א ועשרות דייני בתי הדין הרבניים מכל רחבי הארץ, אבות בתי דין וראב"דים. 

בפתח הכנס מסר ראש ישיבת חברון הגאון רבי דוד כהן שיעור שעסק בהלכות גיור, במהלכו עמד בפני הדיינים על דיני גיור ועל חובת השעה לשמור על גדרי ההלכה המסורה מדור דור.

בדבריו ציין ראש ישיבת חברון: "הם מדברים על קולות בגיור אבל המצב שאנחנו יודעים שמועטים מאד אלו שמקלים בגירות, מילא בכשרות יש כאלו שאומרים שהם מסתפקים בכשרות יותר נמוכה ויש כאלו שמחפשים יותר גבוהה, אבל אנשים צריכים לדעת שבכשרות יש את החלק של בין אדם לקונו, אחד מחמיר יותר ואחד מקל יותר זה בינו לבין עצמו וגם שם יש אחריות כלפי אותם תמימים שעלולים להיכשל בעקבות כך".
(צילום: באדיבות המצלם)

"אבל גירות זה לא דבר שמסור לכל יחיד ויחיד, אלא דבר שמסור לשלמות של האומה היהודית, המשמעות של להכניס גוי לתוך האומה הישראלית הוא שמחר הוא עלול לבוא ולהתחתן עם יהודייה וזה פגיעה בקדושת בית ישראל".

"אף אחד לא יכול לבוא ולומר אני בית הלל ואני מקל וברגע שרוב מניין ובנין של דייני ישראל בכל הדורות וגם בדור שלנו אומרים שזה להכניס גוי לכלל ישראל אין פה שום מקום להקל.

"אנחנו בלי ספק נמצאים בתקופת חבלי משיח, התפקיד שדייני ישראל לוקחים על עצמם זה לשמור את קדושת בית ישראל ואין רשות לאף אחד לקעקע את היסוד של היוחסין בכל עם ישראל, אין פה עניין לא של קולות ולא של חומרות".

"יש לכם את הזכות לשמור על קדושת וטהרת עם ישראל וכולנו סמוכים ובטוחים שהקב״ה ייתן סייעתא דשמיא להמשיך את המסורת המפוארת של בתי הדין ולשמור על קדושת ישראל בכל כוחנו".

לאחר מכן נשא דברים נשיא בית הדין הגדול הגאון רבי דוד לאו והתייחס לסוגיות העומדות על הפרק ועל הרפורמות המוצעות בגיור, הרב הראשי ציין בפני הדיינים כי השבוע התקיימה בלשכתו פגישה עם רבני ערים מכלל המגזרים שבאו להתייעץ עמו בנושא הגיור, בפגישה סוכם חד משמעית כי מתווה הגיור המוצע הוא סכנה ויגרום לחורבן וקרע של העם היהודי.

הרב הראשי נשא דברים בפני הדיינים ואמר: "כשפתחו את אזורי רישום הנישואין הטענה שלהם הייתה שהרבנים המקומיים לא מכירים את המציאות ואת האנשים, ולכן צריך לפתוח את אזורי הרישום, פתאום עכשיו באים ואומרים שבגיור צריך שרבני ערים האלה הם ישבו בבית הדין ויגיירו, זה לעקם את הדבר כמו שרוצים. זו לא האמת, זה לא נכון".

"באים ורוצים להקים ועדת הגיור שהיא תחליט על כללי הגיור, יש לנו כללי גיור – הכללים שנכתבו בשולחן ערוך ולפיהם נוהגים בבתי הדין.״
(צילום: באדיבות המצלם)

עוד הוסיף הרב הראשי, "אמרתי להם, אתם אוהבים את הגרים או אתם שונאים את הגרים? אתם מבינים מה משמעות הדבר, שיעמוד יהודי בבית כנסת והגבאי יגיד לו: "רגע אתה יהודי, תראה לי את תעודת הגיור שלך" והוא יצטרך לראות אם זה תעודת גיור של מערך הגיור והוא יקבל ואם זאת תעודת גיור לא של מערך הגיור לא יקבל את האדם. זה נקרא להונות את הגר. זה פשוט שקר ורמיה".

"אנחנו עומדים בקשר עם יהדות העולם, עם בתי הדין בעולם, הם נושאים עיניהם אלינו ומתחננים "אל תשנו שום דבר". אמר לי אחד מחשובי הדיינים בעולם היהודי, הרב אני מבקש מכם, אם אתם תשנו משהו זה דומינו שנופל לאורך כל הדרך, אצלנו לא יחזיקו מעמד. זה חורבן וקרע של העם היהודי בכל אתר ואתר. אני רואה את הדברים ואת הצעות החוק, אחת גרועה מחברתה, כולם מיועדות לדבר אחד, כולם מסמנות עיגול אחד לאפשר לאנשים מסוימים לגייר לא על פי כללים של כולם, אלא מכללים שלהם. זו לא דרכה של תורה!"
(צילום: באדיבות המצלם)

בסיום דבריו אמר הגר״ד לאו, "התורה הגדירה לנו איך מכריעים הלכות, ואם יש מציאות של רוב מנין ורוב בנין של רבני ישראל שמגדירים הגדרות ברורות, אנחנו לא נשנה! אנחנו מודעים ומכירים את המצב, מכירים את הבעיות ועושים מאמץ, רואים את דמעת העשוקים ועושים מאמץ, אבל רק בדרכה של תורה".

עוד כתבות שיעניינו אותך