הסערה בארה"ב: החתן מלבנון שהתחזה מדבר לראשונה
(צילום: Mor Levi/shutterstock)

חדשות

הסערה בארה"ב: החתן מלבנון שהתחזה מדבר לראשונה

"חב"ד הם אנשים הכי טובים, וככה אמרתי להם שאמא שלי יהודיה, התחלתי ללמוד גמרא, שמחתי לחיות כיהודי שומר תורה ומצוות, הם האמינו שאני יהודי, ואז ראיתי שגם לא יהודים מגיעים לכאן, אבל כבר הייתי שקוע בתוך החיים הללו, אז לא סיפרתי את האמת"

   
הסערה בארה"ב: החתן מלבנון שהתחזה מדבר לראשונה
(צילום: Mor Levi/shutterstock)
אא

הסערה בארה"ב סביב הצעיר שלא ידע עברית ושלא הכיר הלכות בסיסיות הצטרף לשיעורים וארוחות שבת בבית חב"ד, לאחר מכן הכיר צעירה יהודיה בברוקלין ברשת – ונישא לה, רק אחרי החתונה התברר כי מדובר בצעיר שיעי מלבנון.

כעת, החתן המדובר מוסר לראשונה את גרסתו לסיפור, את הראיון קיים העיתונאי זאב ברנר מניו יורק במסגרת הפודקאסט Talkline With Zev Brenner.

בפתח דבריו סיפר: "אמא שלי לא זרמה עם האיסלם, אבא שלי כן זרם, והוא התפלל וצם את כל הצומות, אני לא מגדיר את עצמי מוסלמי, אני גדלתי על שנאת ישראל ושנאת יהודים, אבל לא התחברתי לזה, אבא שלי גר בלבנון, אמא שלי גרה בטקסס, אני ביקשתי מאבא שלי שיעזור לי להגיע לארה"ב, כדי שיעזור לי להתאקלם שם, לאבא שלי יש אזרחות אמריקאית".

"אין לי חברים פלסטינים, ואין לי קשר לאיסלאם, מעולם לא הייתי במסגד, כעסו עלי בגלל זה, אמא שלי מעולם לא האמינה באיסלם, אני חיפשתי על יהדות, ומצאתי על התנ"ך ומאד התחברתי והרגשתי שזה בשבילי, למדתי לבדי עברית בלבנון, ההורים לא ידעו, הסתרתי את זה מהם, התחברתי לזה".

"רציתי להתחבר ליהודים, אז התחברתי, לכן הגעתי לארה"ב, בהתחלה ניסיתי להתחבר לבית כנסת רפורמי, רציתי להתגייר, אבל הם דחו אותי, הבנתי שזה בגלל שאני מלבנון, אז החלטתי לספר שאני יהודי, בנובמבר 2015 סיפרתי שאני יהודי בגלל שידעתי שאחרת לא יקבלו אותי".

"חסכתי כסף כדי לאכול כשר, קיבלתי מילגה, וככה היה לי כסף לקנות אוכל כשר, הייתי יושב עם ישראלים ומדבר איתם, כל כך היה לי טוב, אני שמרתי על כל החוקים של היהדות, הייתי כל הזמן מחפש יהודים וישראלים לדבר איתם, הגעתי בהמשך לאוניברסיטה בטקסס, פגשתי בטקסס מלא יהודים, לארגון הסטודנטים הלל, אמרתי להם שאני יהודי, כי אחרת היו זורקים אותי, כי רציתי להתחבר ליהודים, התחברתי לחב"ד, הרב בחב"ד שאל אותי אם אמא שלי יהודיה".

"סיפרתי שאני עבדתי בסוכנות לביטחון המולדת בארה"ב, רציתי לבסס את הסיפור שלי, חששתי שאני אאבד הכל, אז שיקרתי להם, אני עדיין רוצה להישאר עם היהדות, אז חזרתי לטקסס, היא הגיעה לבקר אותי, וככה המשכנו להתחבר ולמסד את הקשר, באיזה שהוא שלב היא ראתה כרטיס שלי עם שם אחר, חששתי שהיא תעזוב אותי, אז שיקרתי לה שיש לי שם אחר, בגלל שאני עובד בסוכנות הלאומית לביטחון המולדת, אני מבקש סליחה מכל מי ששיקרתי לו, אני כל כך מתנצל, בעיקר המשפחות שאירחו אותי".

"שבוע אחרי החתונה, משפחת אשתי החלו לחפש את השם שלי, ובסוף מצאו את הקשר ללבנון, הם הגיעו לאבא שלי, וגילו הכל, אז שיקרתי יותר ויותר, והכל הסתבך, כי פחדתי לאבד אותה, אבא שלה הלך לאנשים בקהילה וסיפר להם, והכל יצא החוצה ברשתות החברתיות, אני ישנתי בבית, והיא התפללה בבית, מישהו מהמשפחה שלה דפק בדלת, אני לקחתי את התיק שלי ועזבתי את הבית, אני מבקש ממנה שתסלח לי, אחרי זה חזרתי הביתה, והרבנית שלה אמרה לי שאני חייב להוכיח שאני יהודי".

"ואז זה נגמר, רציתי ללמוד תורה ולשמור שבת, עכשיו אני יודע שאסור לי לשמור שבת, אמרו עלי דברים קשים באינסטגרם. אני ממש לא קשור לטרור, אבא של הכלה אמר למשטרה שיבדקו אותי מבחינת ארגוני טרור, המשטרה אמרו לי שאני חסר בית, ואם אתה רוצה להתלונן על אנשים שהשמיצו אותך, אתה יכול, אבל לא רציתי, אני לא מתכוון להתלונן על אף יהודי, אני כל חיי אבקש סליחה ממנה".

עוד כתבות שיעניינו אותך