מזג אוויר משוגע: חם וגשם ברוב הארץ - מחר יחלו בבקשת הגשמים

חדשות

מזג אוויר משוגע: חם וגשם ברוב הארץ - מחר יחלו בבקשת הגשמים

מחר יהיה מעונן חלקית עד בהיר, תחול ירידה קלה בטמפרטורות בעיקר בהרים ובפנים הארץ, אך הן עדיין גבוהות מהרגיל ‏לעונה, בשעות הבוקר עדיין ייתכן גשם קל בדרום הארץ ובמזרחה, וקיים שם חשש קל לשיטפונות‏

   
מזג אוויר משוגע: חם וגשם ברוב הארץ - מחר יחלו בבקשת הגשמים
אא

מזג אוויר משוגע בכל רחבי הארץ, גשמים מקומיים החלו לרדת במקומות רבים, זאת על אף מזג האוויר הגבוה יחסית לעונה.

היום צפוי להיות מעונן חלקית‎ ‎עד מעונן בעננות גבוהה ובינונית וחם מהרגיל לעונה, ירד גשם ‏מקומי ברוב חלקי הארץ ‏וקיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והדרום, קיים סיכוי לסופות רעמים בודדות.‏ ‏קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והדרום.

בהודעה שפורסמה מטעם רשות הטבע והגנים, נאמר, כי "על פי התחזית של השירות המטאורולוגי, קיים חשש לשיטפונות במדבר יהודה ודרום הארץ ,מיום שני 11.10.21 בצהריים ועד רביעי בצהריים 13.10.21". ברשות מדגישים כי "חל איסור מוחלט להיכנס לאפיקי נחלים בזרימה, עד לירידה מוחלטת של מפלס המים", ומדגישים כי מדובר ב"סכנת חיים".

עוד מזהירים ברשות כי "אסור להתקרב לשפת נחל בשעת שיטפון מחשש להתמוטטות הגדה", וכי "בשאלות על מסלולים ואתרי טיול, מומלץ להתעדכן טרם היציאה לטיול עם מוקד המידע של רט"ג בטלפון 3639*".

ממחר בערב ליל ז' חשון מתחילים לשאול על הגשמים, בברכת השנים, יש לומר בימות הגשמים "ותן טל ומטר" והספרדים אומרים 'ברך עלינו'.

ימות הגשמים לענין זה, הם מז' בחשוון עד י"ד בניסן.

זמנים אלו הם בארץ ישראל. אך בחו"ל, מבקשים את הגשמים לאחר שיעברו שישים יום מתקופת תשרי.  בתוך כך,  לפי תחזית מזג האוויר צפוי השבוע גשם, וקיים חשש לשיטפונות במדבר יהודה ודרום הארץ מהערב ועד יום רביעי בצהרים. רשות הטבע והגנים אוסרת את הכניסה לאפיקי הנחלים שם ממחר בצהרים, למרות זאת נראה כי החורף האמיתי עוד רחוק מאיתנו וזקוקים לתפילות על הגשם.

עוד כתבות שיעניינו אותך