טרגדיה במעלות: יו"ר ש"ס נפטר 3 שבועות לאחר שנדבק בנגיף
הרב שלמה סויסה ז"ל. (צילום: באדיבות הרב עדיאל בוארון)

חדשות

טרגדיה במעלות: יו"ר ש"ס נפטר 3 שבועות לאחר שנדבק בנגיף

טרגדיה קשה בעיר מעלות הצפונית: הרב שלמה סויסה, מי שהיה יו״ר תנועת ש״ס וחבר מועצת העיר, נפטר לאחר מאבק קשה במחלת הקורונה.

   
טרגדיה במעלות: יו"ר ש"ס נפטר 3 שבועות לאחר שנדבק בנגיף
הרב שלמה סויסה ז"ל. (צילום: באדיבות הרב עדיאל בוארון)
אא

טרגדיה קשה בעיר מעלות: בשבת הלך לעולמו הרב שלמה סוויסה ז"ל, יו"ר תנועת ש"ס בעיר מעלות, שלושה שבועות בלבד לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

הוא נפטר בגיל 60 לאחר שחלה נגיף הקורונה ממנו לא התחסן.  במשך חודש שכב בביתו עם חמצן עם קשיי נשימה כתוצאה מהנגיף.

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי פרסם הודעת אבל על פטירתו: "בכאב רב ובהלם גדול התבשרתי בצאת השבת על פטירתו בטרם עת של ידיד נפשי, שליח ציבור נאמן, המנוח היה תלמיד חכם גדול ומבכירי האברכים המעולים בעיר. היה מראשוני המייסדים של תנועת ש"ס במעלות ופעל במסירות רבה למען צרכי הציבור. נודע בפעילות החסד הרבה שלו, בתמיכה בחתנים ובמעוטי יכולת".

"בראש מעייניו היה חיזוק וביסוס מוסדות החינוך של רשת בני יוסף במעלות ומסר נפשו לכל צרכיהם והתפתחותם. בימים בהם שהיתי בפקיעין, זכיתי ללמוד עמו בחברותא בציון רבי אושעיה וסייע לי רבות במסירות ובידידות רבה. זו אבדה גדולה לעיר מעלות ולתנועת ש״ס כולה. בשמי ובשם כל משפחת ש"ס אני משגר תנחומים לרעייתו שתחי' ולכל משפחתו הכבודה. יהי זכרו ברוך".

 

ראש העיר, ארקדי פומרנץ: "בצער רב וביגון קודר קיבלתי הערב את הידיעה העצובה אודות פטירתו ללא עת של חברי היקר, חבר מועצה העיר הרב שלמה סוויסה ז״ל. שלמה היקר, היה חבר של אמת, שליח ציבור מן המעלה הראשונה, שפעל רבות למען הציבור בעיר מעלות תרשיחא במסירות אין כץ. שלמה היקר, היה אדם נעים הליכות, מכובד על הבריות, אוהב שלום ורודף שלום ומכבד כל אדם ואדם באשר הוא.

הציבור במעלות תרשיחא חב לו תודה גדולה אודות שליחותו הציבורית. בשמי ובשם סגניי, ובשם חברי מועצת העיר, מנכ״ל העירייה ועובדי העירייה ובשמם של כל תושבי מעלות תרשיחא, אני מבקש להביע את תנחומיי הכנים ואת השתתפותי בצערה של משפחת סוויסה היקרה. מותו של שלמה ז״ל הוא אבדה גדולה לעיר מעלות תרשיחא, והוא יחסר לכולנו. יהי זכרו ברוך".

עוד כתבות שיעניינו אותך