ח"כ אייכלר נגד הכוונה לבצע סגר בחגים: "אל תזרקו את הסליחות"
צילום: ערוץ הכנסת

חדשות

ח"כ אייכלר נגד הכוונה לבצע סגר בחגים: "אל תזרקו את הסליחות"

ח"כ ישראל אייכלר נאם במליאת הכנסת נגד הכוונה לסגור את בתי הכנסת בחגי תשרי: "אל תזרקו את הסליחות מבית הכנסת, הקורונה לא רוצה לחיות לצדינו". צפו בדבריו הצורמים

   
ח"כ אייכלר נגד הכוונה לבצע סגר בחגים: "אל תזרקו את הסליחות"
צילום: ערוץ הכנסת
אא
צילום: ערוץ הכנסת

בנאומו במליאת הכנסת אמר ח"כ ישראל אייכלר במליאה: "הממשלה אומרת: "נחיה לצד הקורונה".

סיפר ח"כ אייכלר: "אבל מה לעשות שהקורונה לא רוצה לחיות לצדינו? זה מזכיר לי שני חברים שהלכו ביער ופגשו דוב שרצה לטרוף אותם. אחד הספיק לעלות על העץ, והוא רואה איך שהדב מחבק את חברו. אומר לו החבר על העץ: "תגיד לי אתה השתגעת? מה אתה רוקד עם דובים  ביער?"  ענה לו החבר: "אני לא רוקד איתו, הוא רוקד איתי". כך בעניין של הקורונה, היא נמצאת. השאלה היא האם היא יודעת, שמותר להפגין בבלפור ואסור להתפלל. מותר לקנות חומרי בנין ומזון לגוף ואסור לרכוש מוצרי מזון לנפש ולנשמה.

אייכלר הוסיף: "הממשלה הזאת, וגם ממשלות קודמות, התירו בהסכמת הקורונה, כל הפגנה חילונית, כל התקהלות פוליטית, כל דבר שאין בו יהדות. הקורונה רגישה רק נגד התקהלות בבתי הכנסת ותלמודי תורה וחינוך. לכן הם סגרו את החינוך ואת הדברים שהם מזון הנשמה שהם לא פחות ממזון הגוף.

 

ח"כ הרב אייכלר הצהיר: "לא נשלים ולא נסכים לממשלה שאומרת הכל מותר בחיי הפקר ורק צרכי הדת אסורים. הציבור היהודי יתקומם. הוא לא יקבל את המלחמה בדת, בשם הבריאות. לא נקבל שאין קורונה במקום שיש זכות הפגנה והקורונה נמצאת רק במקום התורה והתפילה.

אם יש זכות למסחר חיוני ורכישת מזון, יש זכות לרכוש מזון רוחני לנשמה. לא יהיה דבר כזה שתפילה בהתוועדות והתקהלות דתית יהיו אסורים, והתקהלויות זרה באותה רמת סכנה יהיו מותרים. יש לנו  רבנים וגדולי התורה, שיקבעו לנו אורחות חיים. כמו שהם כבר קבעו שמוסדות התורה והחינוך צריכים להיות  פתוחים - והיום כולם מודים שהם צדקו - כך גם בדברים האחרים.

המשיך בדבריו: "אני קורא מכאן: אל תזרקו את הסליחות מבתי הכנסת. לא ניתן לכם. אנחנו לא נלחמים נגדכם, לכם יש כח, אלימות שלטונית, משטר חזק. לנו יש רק את זכות התפילה. בכוח התפילה ננצח, את הכוח להשחית. "אין כוחנו אלא בפה".

עוד כתבות שיעניינו אותך