הבוקר: צה"ל הרס את בית המחבל שרצח את בן הישיבה יהודה גואטה
הריסת בית המחבל שבכפר תורמוס-עיא

חדשות

הבוקר: צה"ל הרס את בית המחבל שרצח את בן הישיבה יהודה גואטה

במהלך הלילה (חמישי) כוחותינו פשטו על כפר הטרור תורמוס-עיא שבשומרון והרסו את בית המחבל, אשר רצח את יהודה גואטה הי״ד במהלך פיגוע הירי הרצחני בצומת תפוח שהתרחש לפני חודשיים

   
הבוקר: צה"ל הרס את בית המחבל שרצח את בן הישיבה יהודה גואטה
הריסת בית המחבל שבכפר תורמוס-עיא
אא

צה"ל הרס הבוקר את ביתו של המחבל שרצח את בחור הישיבה יהודה גוטה הי"ד לפני כחודשיים. הריסת בית המחבל, מונתסר שלבי, תושב הכפר תורמוס עיא שליד רמאללה, התבצע בכמה שלבים, במהלכן הושתלו חומרי נפץ במבנה עד להריסתו הסופית.

שלבי שביצע את הפיגוע הקטלני בצומת תפוח בו נרצח יהודה גואטה ונפצעו עוד שני תלמידי ישיבת איתמר, התגורר בבית מפואר בכפר הסמוך למעלה לבונה בבנימין.

לפני תקופה עתרה משפחתו של המחבל לבג"ץ נגד צו ההריסה. הם טענו כי הוא אינו מתגורר בבית באופן קבוע בשל אזרחותו האמריקאית. בית המשפט דחה את העתירה ואישר את הריסת הבית שהתרחשה בשעות הבוקר המוקדמות.

אלון שוורצר, ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו", התייחס להריסת הבית ומסר: "הריסת בית המחבל היא צעד הכרחי כחלק מחבילת ההרתעה הנדרשת לצמצום פיגועי טרור. אנו מחזקים את כוחות הביטחון שביצעו את ההריסה וקוראים לממשלת ישראל להורות בפעם הבאה להרוס את בתי המחבלים עוד טרם יוגשו עתירות בנושא ואם יש צורך לאפשר זכות עתירה בדיעבד".

"במקביל, על הממשלה לפעול נגד המימון הממשלתי הזר לארגונים השתולים, כמו המוקד להגנת הפרט, שמגישים עתירות סדרתיות נגד מדיניות הביטחון של ישראל, דוחים או מביאים לביטול את צעדי ההרתעה ובכך פוגעים הלכה למעשה במאבק בטרור".

עוד כתבות שיעניינו אותך