טיקטוק בהודעה לגבי סרטוני ההסתה נגד החרדים
אילוסטרציה (צילום: DANIEL CONSTANTE/shutterstock)

חדשות

בעקבות סרטוני ההסתה נגד החרדים רשת טיקטוק יצאה בהודעה

בעקבות פניית השרה ינקלביץ': רשת 'טיקטוק' ישראל הסירה סרטוני אלימות נגד חרדים. כמו כן חסמה את החשבונות המסיתים

   
טיקטוק בהודעה לגבי סרטוני ההסתה נגד החרדים
אילוסטרציה (צילום: DANIEL CONSTANTE/shutterstock)
אא

לאור ריבוי סרטוני האלימות של מוסלמים כנגד חרדים ברשת הטיקטוק בשבועות האחרונים, פנתה שרת התפוצות עומר ינקלביץ' במכתב חריף לאסף שגיא, מנכ''ל טיקטוק ישראל, ואף הפנתה לסרטונים שעלו לאחרונה ברשת.

במכתבה כתבה השרה: ''בתקופה האחרונה רבו הפרסומים ברשת 'טיקטוק', אשר מתעדים באופן ברור ובוטה אלימות מזעזעת של מוסלמים כנגד יהודים בעלי חזות חרדית. אמצעי השימוש באלימות מגוונים: סטירה ברכבת, הילוך אימים במזרח ירושלים באמצעות דחיפות ולאחרונה גם שימוש באבנים. התמונות מזוויעות ומזכירות תקופות מצמררות בעברו של העם היהודי. 

לצד מאמצי האכיפה הפליליים, יש להבהיר כי הפצת הסרטונים מעוררת השראה בקרב מחבלים נוספים שרוצים 'לזכות בתהילה' ולפגוע ביהודים נוספים.

אני קוראת לך כמנכ''ל החברה להגביר את האכיפה על הפצת תכנים אלו ולמנוע את אפשרות הפצתם.הרצח הבא מעבר לפינה. במצב הנוכחי, לא תוכלו לומר ''ידינו לא שפכו את הדם הזה ועינינו לא ראו''. עליכם להתעורר, לפני שיהיה מאוחר מדי'".

לאחר פנייתה, הודיעה רשת טיקטוק ישראל במכתב כי הסירה את התכנים המדוברים.

בתגובה למכתב השרה, כתבו ברשת טיקטוק ישראל:

''במענה למכתבך מיום שני ה- 19 באפריל, 2021 , ברצוני להבהיר שאנו שותפים לגינוי חריף של פרסומים בהם יש שיח שנאה ואלימות מכל סוג שהוא בפלטפורמת טיקטוק. הביטחון והבטיחות של חברי קהילת טיקטוק הם בראש סדר העדיפויות שלנו וכללי הקהילה שלנו מבהירים כי איננו מאפשרים שום תוכן פוגעני או שיח שנאה בפלטפורמה. אנו פועלים ללא הרף להסרת תכנים פוגעניים ואף למנוע מהם לעלות לפלטפורמה, ונוקטים פעולה של הסרת הסרטונים וחסימת בעלי החשבונות המדוברים לצמיתות בעזרת צוות ייעודי לנושא שמנטר תוכן כגון זה בכל השפות וכולל בשפה העברית.

''בנוגע לסרטונים שציינת -ברגע שהנושא הובא לידיעתנו פתחנו מיידית בחקירה מקיפה והסרנו את הסרטונים המדוברים וכן סירטונים נוספים שהוסרו בטרם נצפו. חשבונות מסויימים אשר הפרו באופן חוזר ונשנה את כללי הקהילה שלנו נחסמו לצמיתות .

אנו רואים במשרד התפוצות שותף חשוב למלחמה באנטישמיות ובנוסף לעבודה ההדוקה עם חברי הוועדה למניעת שיח שנאה ואנטישמיות ונשמח להדק את קשרי העבודה גם עם משרד התפוצות בכל הנוגע לדיווח מיידיי של תכני שנאה המפרים את כללי הקהילה''.

עוד כתבות שיעניינו אותך