"חילול כבוד המת": הצפות בבית העלמין באור עקיבא
(צילום: חזי מרימי) | הצפות בבית העלמין באור עקיבא

חדשות

"חילול כבוד המת": הצפות בבית העלמין באור עקיבא

בכל פעם שיורד גשם קברים מוצפים ואליהם גישה • בן משפחה זועם: "זה חילול כבוד המת". המועצה הדתית: "ישנו פתרון – אך הוא ייקח זמן"

   
"חילול כבוד המת": הצפות בבית העלמין באור עקיבא
(צילום: חזי מרימי) | הצפות בבית העלמין באור עקיבא
אא

המבקרים בבית העלמין באור עקיבא חסרי אונים. כבר שלוש שנים שחלק מהחלקות מוצפת בכל פעם שיורד גשם, והם נאלצים ללכת בתוך מים על מנת לבקר את קרובי משפחתם שכבר אינם בחיים. מדובר באחת החלקות הוותיקות יותר בבית העלמין, וכרגע אין כל פתרון עבורם אותם מבקרים. 

חזי מרימי כבר למוד מלחמות. בשלוש השנים האחרונות הוא נאבק בגורמים הביורוקרטים במטרה לנסות למצוא פתרון לבעיה האבסורדית. לטענתו, המועצה הדתית אינה עושה די על מנת לתקן את העוול. "מדובר בחילול וביזוי כבוד המת".

"כבר שלוש שנים שכל גשם מציף את הקברים. עשו כמה חורים כדי להשתיק אותי אבל זה לא פתר את הבעיה. פניתי לגורמים שונים, בהם מנכ"ל העירייה ועוזר ראש העיר, אך אף אחד לא מוצא פתרונות. 

בתיעוד שהעביר ל"ישראל היום" נראה אזור הקברים כשהוא מוצף ולא מאפשר גישה. לטענת מרימי, לאחר אחת מפניותיו הציעו לו במועצה הדתית לממן את התיקון מכיסו. "סבא שלי נפטר בחורף. הוא היה ממש כמו אבא שלי, אני הנכד היחיד שעושה לו אזכרות. אין מי שיגיד קדיש. זה נורא שכך נראה קברו בכל גשם". 

יו"ר המועצה הדתית באור עקיבא, אריה אבוחצירא: "חידשנו את כל בית העלמין, אך כתוצאה מבטון בין הקברים נוצרים שלוליות בין הקברים. ניסינו להתמודד עם המצב באמצעות חורים גדולים, אך הדבר לא הועיל בכל מקום. אנחנו מנסים בכל פעם להתמודד עם הבעיה, אך כרגע ללא הועיל". 

"אני מבין את בת המשפחה, אבל אני לא שולט בגשם. אנו לקראת פיתוח בית העלמין ולאחר מכן אנחנו מקווים ליצור תעלה שתוביל את המים שמצטברים החוצה. בתקווה נתחיל בהליך בקרוב, אך זה לוקח קצת זמן. חשוב להבין – לא מדובר במצב שמתרחש בכוונה. כולנו רוצים שבית העלמין ייראה במיטבו". 

עוד כתבות שיעניינו אותך