המיסיונרים נחלו מפלה היסטורית בכנסת
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)

חדשות

המיסיונרים נחלו מפלה היסטורית בכנסת

יהודים וערבים, ימין ושמאל, קואליציה ואופוזיציה, הצביעו נגד הטבות מס לכתות המיסיון הנוצרי הפועלות להמרת דתם של יהודים. הרב ליפשיץ מראשי 'יד לאחים': "מדובר בנושא חוצה מגזרים ודעות"

   
המיסיונרים נחלו מפלה היסטורית בכנסת
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)
אא

ועדת הכספים בראשות הרב משה גפני הצביעה אתמול פה אחד – יהודים וערבים, ימנים ושמאלנים, קואליציה ואופוזיציה, על שלילת הטבות מס והעברת תקציבי מדינה לכתות המיסיון הנוצרי "היהודים המשיחיים" ו"עדי השם" הפועלות בישראל להמרת דתם של יהודים.

יו"ר הועדה משה גפני אמר כי "העמותות הללו עושות פעולות מיסיונריות לשם העברת יהודים על דתם – ואנו מתנגדים לאשר להם הקלות מס". קידוש ה' גדול היה כאשר גם יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד הוסיף והבהיר כי "זכותו של העם היהודי להגן על עצמו ועל ילדיו".

נוהל חדש, אותו יזם גפני לפני כחודשיים, קובע כי עמותות שנתונות במחלוקת ציבורית עמוקה, תוכל הועדה ברוב של שני שליש, בהם שליש מחברי האופוזיציה לפסול את אותה עמותה מהטבות מס.בתום דיון ארוך וענייני היום בועדת הכספים הושג הרוב הדרוש על פי הנוהל לגבי כל אחת מהעמותות הללו והן נפסלו מקבלת ההטבות.

יד לאחים מברך את ועדת הכספים ואת העומד בראשה הרב משה גפני על הצבעתה  פה אחד - יהודים וערבים, ימנים ושמאלנים, קואליציה ואופוזיציה, על שלילת הטבות מס והעברת תקציבי מדינה לכתות המיסיון הנוצרי "היהודים המשיחיים" ו"עדי השם" הפועלות בישראל להמרת דתם של יהודים.

 "מדובר בנושא חוצה מגזרים ודעות שחייב להציג חזית אחידה בין כל פלגי הציבור" אומרים בארגון.

ביד לאחים הציגו בפני הועדה נתונים חמורים על דרכי הפעולה של המיסיונרים בקרב ילדים ובני נוער, שהראו בבירור את הסכנה שבפעילות הכתות הנוצריות.

מסיוןכנסת

עוד כתבות שיעניינו אותך