בכיר הדיינים הגר"צ בוארון לראשון לציון: "לא להתחשב בהם"
(צילום: יעקב כהן)

חדשות

בכיר הדיינים הגר"צ בוארון לראשון לציון: "לא להתחשב בהם"

בעקבות קביעת נציב תלונות הציבור, בכיר הדיינים הגר"צ בוארון מגבה את הראשון לציון הגר"י יוסף: "לא להתחשב בהם" והוסיף בנחרצות: "הם רוצים לצער אותו, ולהבהיל אותו, כדי שלא ידבר"

   
בכיר הדיינים הגר"צ בוארון לראשון לציון: "לא להתחשב בהם"
(צילום: יעקב כהן)
אא

בעקבות המלצת נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט בדימוס אורי שוהם, לפיה "על הועדה לבחירת דיינים להתכנס בהקדם ולהחליט אם הרב הראשי לישראל המכהן כנשיא בתי הדין הרבניים ראוי להמשיך בתפקידו כדיין בבית הדין הרבני הגדול".

ההחלטה ניתנה במענה לתלונה של 'המרכז הרפורמי לדת ומדינה' שהתלוננו כנגד דבריו של הראשון לציון, הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף נגד הרפורמים, מבחני נשים לרבנות ובג"ץ.

בתמלול דבריו של אב בית הדין הרבני הגדול, בכיר הדיינים הגאון רבי ציון בוארון שהגיע לידי ערוץ 2000 הוא אומר כי "אין לנציב תלונות הציבור על השופטים שום סמכות לקבוע דבר כזה, וכן אין לוועדה לבחירת דיינים שום סמכות לדון בזה, רבי יצחק יוסף הוא דיין מכח היותו הרב הראשי לישראל, ואין לוועדה שום כח לבטל את זה, השופט בכלל לא יודע מה שהוא מדבר, זה שטויות אין להם שום סמכות ולכן זה לא רלוונטי ולא להתחשב בהם". 

הגר"צ בוארון הוסיף לומר "מה גם שהועד לבחירת דיינים היא בידי אריה וגם החברים בוועדה שהם ממפלגות אחרות לא יצביעו בעד הדבר הזה"
בדבריו של הגר"צ בוארון הוא הוסיף ואמר "הם רוצים לצער אותו, להבהיל אותו, כדי למצוא חן בעיני הרפורמים וכדי שלא ידבר"

עוד כתבות שיעניינו אותך