מכה לליברמן: בג"ץ הודיע על ביטול גזירת המעונות עד סוף שנה
(צילום: David Cohen 156/shutterstock/Inna Reznik)

חדשות

מכה לליברמן: בג"ץ הודיע על ביטול גזירת המעונות עד סוף שנה

בית המשפט העליון קבע: ההחלטה על ביטול סבסוד מעונות היום לילדי האברכים - תתבטל ולא תחול בשנת הלימודים הנוכחית. 

   
מכה לליברמן: בג"ץ הודיע על ביטול גזירת המעונות עד סוף שנה
(צילום: David Cohen 156/shutterstock/Inna Reznik)
אא

בשעה זו פרסמו שופטי בג"ץ את החלטתם בעתירה 5782/21 בעניין שלילת סבסוד מעונות היום מילדי האברכים.

כזכור, באי כוח העותרים עורכי הדין מקלב שטרן ופלדמן ביקשו מבית המשפט לבטל את החלטת שר האוצר אשר התקבלה משיקולים זרים תוך פגיעה קשה ומכוונת בילדי לומדי התורה, ובעיתוי מאוחר - לאחר פתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי. 

כבר במהלך הדיונים הקשו שופטי ההרכב על נציגת המדינה "כיצד ניתן לעשות שינויים שכאלו באבחה אחת באמצע שנת הלימודים וללא שניתן להורים זמן סביר בכדי להיערך בהתאם", הדיון הראשון בבג"ץ היה חריג. שלושת שופטי ההרכב בעתירה ביקשו מהנוכחים להישאר במקומם ויצאו להתייעצות מהירה.

כעבור מספר דקות בודדות הם חזרו ונתנו צו על תנאי ומסר ברור למדינה "לבוא ולתת טעם מדוע לא לדחות את ביטול הסבסוד לשנת הלימודים הבאה", אלא שהמדינה בתשובתה לצו טענה כי שעה ששר האוצר ושרת הכלכלה הודיעו על דחיית ביצוע ההחלטה עד לחודש ינואר, אין צורך בדחיות נוספות ויש לממש את ההחלטה.

בפסק הדין המתפרסם כעת קבעו שופטי ההרכב השופטי גרוסקופף ושטיין כי ילדי האברכים ימשיכו לקבל סבסוד גם בשנת הלימודים תשפ"ב בדיוק כפי שקיבלו בשנים קודמות.

מעורכי הדין אוריאל שטרן, יונתן פלדמן ושמואל מקלב המייצגים את העותרים נמסר:
"אנו מברכים על החלטת בית המשפט לקבל את עמדתנו הבלתי מתפשרת כפי שהובאה על ידינו ובהרחבה בעתירה ובמהלך הדיונים בבית המשפט, על העדר הצדקה לתחולה מידית של ביטול סבסוד המעונות.

"אנו קוראים לשר האוצר לקבל החלטות בענייניות במקצועיות ועל פי כל כללי המשפט המנהלי ולא בשרירות או מתוך שיקולים זרים. ככל והדבר לא ייעשה לא נהסס גם בעתיד לפנות לערכאות המתאימות לקבלת סעדים נוספים."

עוד כתבות שיעניינו אותך