סוף עצוב: הפעוטה החרדית נותקה ממכונת ההנשמה ונפטרה
(צילום: New Africa/shutterstock)

חדשות

סוף עצוב: הפעוטה החרדית נותקה ממכונת ההנשמה ונפטרה

משפחתה של אלטע פיקסלר, פעוטה חרדית בת שנתיים וחצי, ניהלה מאבק משפטי בבריטניה בדרישה שבתם לא תנותק ממכונות הננשמה, שכן הדבר אסור על פי ההלכה היהודית. השופטים לא התחשבו בטיעון הדתי וקבעו שיש לנתקה ממכונות ההנשמה למרות בקשת המשפחה

   
סוף עצוב: הפעוטה החרדית נותקה ממכונת ההנשמה ונפטרה
(צילום: New Africa/shutterstock)
אא

סוף עצוב: אלטע פיקסלר בת השנתיים וחצי, שנולדה עם מום נדיר שפגע בתפקוד המוחי שלה, נפטרה אחרי שנותקה הלילה ממכונת ההנשמה בבית החולים במנצ'סטר, בתום מאבק משפטי ממושך שניהלו הוריה באנגליה וקרובי משפחתה בירושלים.

פיקסלר, פעוטה חרדית בת שנתיים וחצי, היא אזרחית בריטית, ישראלית ואמריקנית, שנולדה עם מום נדיר הפוגע בתפקוד המוח - ואושפזה מאז לידתה בבית החולים המלכותי לילדים במנצ'סטר (RMCH).

לפני כחודש פסק בית המשפט בבריטניה כי יש לנתק את הפעוטה ממכונות ההנשמה למרות מחאות הוריה, שאף ערערו לבית המשפט העליון במדינה שהותיר את ההחלטה על כנה.

יצוין כי משפחתה של הפעוטה ע"ה ניהלה מאבק משפטי עיקש בבריטניה בדרישה שבתם לא תנותק ממכונות הנשמה שכן על פי ההלכה היא עדיין מוגדרת כאדם חי. השופטים לא התחשבו בטיעון הדתי.

לפני תקופה אמר אביה של הפעוטה דברים קשים נגד מדינת ישראל: "מדינת ישראל הפקירה את הילדה שלי. לא עושים שום דבר. אני מאוכזב מאוד. אצל האמריקנים צ'אק שומר, מנהיג הרוב בסנאט, שלח מכתב לבוריס ג'ונסון. בישראל רק הנשיא היוצא, ראובן ריבלין, כתב לנסיך צ'ארלס. נתניהו ובנט היו צריכים להתערב אישית ולפנות לראש הממשלה הבריטי, להרים לו טלפון. האמריקנים עובדים ולא ישנים. שומר אמר לי שהוא לא יירגע עד שיראה את הילדה שלי מחוץ לבריטניה".

הלווייתה של הילדה תתקיים הערב במנצ'סטר בחצר בית המדרש של חסידות בעלזא. ארונה צפוי להגיע היום לקבורה בארץ.

עוד כתבות שיעניינו אותך