נגיף הקורונה: יהודי בן 22 אושפז במצב קשה ונזקק למכונת אקמו
(צילום: By ungvar/shutterstock)

חדשות

נגיף הקורונה: יהודי בן 22 אושפז במצב קשה ונזקק למכונת אקמו

בתוך כך, בכירים במערכת הבריאות טוענים כי במרבית בתי החולים בישראל כמעט לא נשארו מכשירי אקמו. מספר חולי הקורונה המחוברים לאקמו הגיע לשיא ועומד כרגע על 47, מהם 91% לא מחוסנים.

   
נגיף הקורונה: יהודי בן 22 אושפז במצב קשה ונזקק למכונת אקמו
(צילום: By ungvar/shutterstock)
אא

למרות התעקשות הדרג המדיני להמשיך ולא להטיל כמעט הגבלות על המשק והחברה, בבתי החולים מרגישים את הלחץ של חולי הקורונה שמגיעים או מתאשפזים בביה"ח.

ב'חדשות 13' פורסם כי המשבר הגיע לכך שבאחד מבתי החולים הגדולים בישראל נגמרו מכונות האקמו. לפי הדיווח, גבר בן 22 לא מחוסן וללא מחלות רקע הועלה על אקמו באיכילוב - ובעקבות כך נגמרו המכשירים הפנויים.

‏באופן תקדימי ביה"ח רמב"ם בחיפה צפוי "להלוות" לאיכילוב מכשיר אקמו, כדי שלא להגיע למצב שחולים באיכלוב ימותו כיוון שלא ניתן להם מכונת אקמו.

כבר לפני יותר משבוע פנו מנהלי בתי החולים בטענה כי קיים בישראל מחסור חמור של מכשירי אקמו. בשיחה עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש, סיפרו המנהלים על המצב החמור.

מנכ"ל בית החולים רמב"ם בחיפה, ד"ר מיכאל הלברטל ציין בישיבה כי: "על כל חמישה מאושפזים ברמב"ם - אחד נפטר. מדובר ב-20% תמותה. אם לא הייתה התמותה הזו, היינו מלאים בחולים. במהלך סוף השבוע לחצו עלינו לקבל אקמו, אבל אי אפשר להחזיק חולה על אקמו בלי מכונת ספייר. זו רשלנות".

בתוך כך, בכירים במערכת הבריאות טוענים כי במרבית בתי החולים בישראל כמעט לא נשארו מכשירי אקמו. מספר חולי הקורונה המחוברים לאקמו הגיע לשיא ועומד כרגע על 47, מהם 91% לא מחוסנים. בנוסף אליהם, יש עוד חולים במחלות אחרות שמחוברים למכשיר שמטרתו להחליף את פעולות הלב והריאות.

עוד כתבות שיעניינו אותך