בשיא המגיפה: בתי החולים בהכרזה דרמטית: "לא נקבל חולי קורונה"
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock)

חדשות

בשיא המגיפה: בתי החולים בהכרזה דרמטית: "לא נקבל חולי קורונה"

מנהלי בתי החולים הציבוריים כינסו אתמול בערב מסיבת עיתונאים דחופה מול משרד הבריאות בירושלים, והודיעו כי החל ממחר לא יקבלו יותר חולי קורונה. וביום רביעי הם יעברו למתכונת שבת.

   
בשיא המגיפה: בתי החולים בהכרזה דרמטית: "לא נקבל חולי קורונה"
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock)
אא

מנהלי בתי החולים הציבוריים: החל ממחר לא נקבל יותר חולי קורונה; ברביעי נעבור למתכונת שבת.

ממשלת השינוי רימתה אותנו; הספקים שלנו קרסו, העובדים שלנו עלולים שלא לקבל משכורות לחג, החולים שלנו עלולים שלא לקבל טיפול מיטבי.
צו המצפון שלנו מחייב אותנו להפסיק לקבל חולי הקורונה כי אין לנו אמצעים לתת להם טיפול.

מנכ״ל שערי צדק פרופ עופר מרין: ״שנה וחצי, ארבעה גלי קורונה, עובדים יום ולילה, 7 ימים בשבוע כדי להציל את מדינת ישראל. הערים הכי אדומות בישראל.  אני מתבייש לעמוד פה כמו פושט יד. מדינת ישראל מפירה את ההסכם עם בתי החולים הציבוריים. אף אחד מסעיפי ההסכם לא מקוים. הספקים שלנו קרסו. העובדים שלנו עלולים שלא לקבל משכורות לחג, החולים שלנו עלולים שלא לקבל טיפול מיטבי. במצב הנוכחי אנחנו לא מסוגלים להמשיל לטפל בחולים. צו המצפון שלנו מחייב אותנו להפסיק לקבל חולי הקורונה כי אין לנו אמצעים לתת להם טיפול ובהמשך השבוע נעבור למתכונת חירום״. 

מנכ״ל הדסה פרופ׳ יורם וייס: ״הגיע הזמן שבתי החולים בירושלים, נצרת, בני ברק ונתניה יקבלו את התקציבים הראויים. שהחולים שלנו יוכלו לקבל את השירות הראוי, כפי שתושבי תל אביב מקבלים״. 

מנכ״ל בית החולים האנגלי בנצרת פרופ פהד חכים: ״ממשלת השינוי רימתה אותנו. אף סעיף לא מתקיים. 2 מיליון אזרחים, אלפי ספקים, לא מקבלים את מה שמגיע להם. שרי הבריאות והאוצר היו אצלנו באוהל והבטיחו לנו שינוי. לא נרשה שהמטופלים שלנו יקבלו שירות פחות טוב. נחשוף את הבושה הזו בישראל ובכל העולם.  630 מיליון שקל עד סוף יוני - פייק לא קיבלנו. 55 מיליון שקל מידי חודש עד סוף השנה - פייק, לא קיבלנו״. 

מנכ״ל לניאדו נדב חן: נלחמנו, עשינו, חתמנו, לחצנו ידיים. שום דבר לא התקיים. לפני חודש קראו לנו בצו 8 להיכנס מתחת לאלונקה שוב. ביטלנו קורסים וחופשות. התגייסנו מיידי. אבל הבושה חוגגת, בירוקרטיה תירוצים. ביום רביעי אנחנו עוברים למתכונת שבת. שר הבריאות, שר האוצר, תפתרו את הבושה הזו עוד הלילה״.

עוד כתבות שיעניינו אותך