רק כי התינוק לא עטה מסכה: זאת הסיבה לכך שהורידו חרדים מטיסה
אילוסטרציה (צילום: Petrychenko Anton/shutterstock)

חדשות

הנהלים ההזויים: רק כי התינוק לא עטה מסכה החרדים מצאו את עצמם מחוץ לטיסה

למרות שלפי החוק ילדים מתחת לגיל שנתיים לא נדרשים לעטות מסכה, הצוות התעקש להוריד את המשפחה - ובעקבות כך נוסעים רבים ירדו מהמטוס. לפי התיעוד כל הנוסעים עטו מסכות, אבל בחברת התעופה טוענים: "מדובר בקבוצה שסירבה לעטות מסכות"

   
רק כי התינוק לא עטה מסכה: זאת הסיבה לכך שהורידו חרדים מטיסה
אילוסטרציה (צילום: Petrychenko Anton/shutterstock)
אא

אירוע שני בימים האחרונים: קבוצת חרדים הורדה אתמול (ראשון) בערב מטיסה של חברת התעופה ‘פרונטייר’ האמריקנית, ממיאמי לנמל התעופה ‘לה גווארדיה’ בניו יורק, מאחר שהתינוק בן השנה וחצי שלהם לא עטה מסכה.

זאת, למרות שלפי החוק ילדים מתחת לגיל שנתיים לא נדרשים לעטות מסכה.

בצילומים נראים כל נוסעי המטוס, כולל החרדים, כשהם עוטים מסכות, אך בחברת התעופה טוענים שקבוצה גדולה של נוסעים סירבה לעטות מסכה – ובעקבות כך הטיסה לא המריאה ממיאמי לניו יורק.

“קבוצה גדולה של נוסעים התבקשה כמה פעמים לעטות מסכות, אך הם סירבו לעשות כן ובעקבות כך הופעלו צעדים כנגדם ולפי החוק”, אומרים בחברה.

הרשי גרינבאום, חרדי שהיה על הטיסה, סיפר ל’ניו יורק פוסט’: “הסיבה שהם הורדו מהמטוס הייתה בגלל התינוק בן השנה שלא היה עם מסכה. האבא עוד אמר לדיילת שינסה לגרום לתינוק לעטות מסכה, אבל זה לא ריצה אותה”.

בתיעוד ולפי הדברים שאמר גרינבאום ל’פוסט’, נוסעים רבים, יהודים וגויים, תמכו במשפחה ואמרו להם שלא לאפשר לצוות המטוס לפעול כך. חלק מהנוסעים אף צעקו שמדובר במקרה אנטישמי.

בעקבות המהומה, נוסעים רבים ירדו מסיפון המטוס.

אחד הנוסעים התחיל לצעוק כי זה כמו “גרמניה הנאצית”. בצילומי וידיאו נוספים ניתן לראות קבוצה של חרדים צועקים לעבר צוות התעופה בטרמינל.

זהו האירוע השני בימים האחרונים שבהם חרדים מעורבים בתקרית כזו. האירוע הקודם התרחש בטיסה של ‘דלתא’ ממיאמי לנמל התעופה לה גווארדיה בניו יורק.

עוד כתבות שיעניינו אותך