נער נפל בפארק השעשועים באורלנדו: תוצאות הנתיחה טראגיות
אייקון פארק באורלנדו. מפחיד. (צילום: Red Lemon/shutterstock)

חדשות

נער נפל בפארק השעשועים באורלנדו: תוצאות הנתיחה טראגיות

בילוי בלונה פארק הסתיים במוות טראגי של טייר סמסון, ילד בן 14. נתיחת הגופה חושפת כעת נתונים קטלניים. בנוסף לכך, האם מותר הלכתית לעלות על מתקנים בלונה פארק? התשובה בפנים

   
נער נפל בפארק השעשועים באורלנדו: תוצאות הנתיחה טראגיות
אייקון פארק באורלנדו. מפחיד. (צילום: Red Lemon/shutterstock)
אא

הלב פועם בחוזקה, הגוף רועד – חווית אדרנלין עוצמתית חווים בלונה בפארק. רבים נהנים מאוד מפעילות אקסטרימית, על אף הבדיקות המקיפות והמקדימות שעובר כל מתקן, לא תמיד זכורה החוויה לטובה. מדובר בסכנה ממשית לחיי אדם. לאורך השנים נרשמו מקרים של כשלי בטיחות שהובילו לנפילה ממתקנים ואף התרחשו מקרי מוות.

כך גם בסיפור הזה בפארק השעשועים הידוע ICON  באורלנדו, אליו הגיע אדם בשם 'טייר סמסון' בחודש מרץ במטרה ליהנות ולבלות, אלא שהבילוי הסתיים במוות טראגי, כאשר סמסון נפל אל מותו ממתקן שעשועים גבוה מאוד ב'צניחה חופשית' במתחם הלונה פארק. תוצאות הנתיחה חושפות כעת פרטים חדשים ומזעזעים על היקף פגיעתו של טייר סמסון.

תוצאות לאחר הנתיחה מדווחות כי משקלו היה 96 קילו, וזאת מעל מגבלת המשקל המקסימלית של המתקן.  שלשום (ב') דווח בתקשורת ארה"ב כי טייר סמסון בן ה-14 סבל מפציעות פנימיות שכללו טראומת ראש, צוואר וגב. בכניסה למתקן ניתן להבחין בבירור בשלט אזהרה עליו נכתב "זהירות! אם ראיתם אדם "גדול" מן הממוצע שאיננו מתאים לקווי המתאר של המושב, דווחו על כך ואל תתנו לו לעלות".

ע"פ גורמים רשמיים, סמסון חמק מתוך חגורת הבטיחות טרם נפל אל מותו לעיני צופים המומים. מותו נתפס בעדשת המצלמה והפך לוויראלי ברחבי הרשת. סמסון הצטיין בכדורגל והגיע לפלורידה במטרה להתארח אצל חברי משפחה, מה שנגמר באסון כואב. חבריו של טייר סיפרו כי ביום האסון נאסר על טייר לנסוע נסיעות ארוכות בשל הסיכון עקב משקלו הכבד.
אייקון פארק באורלנדו. (צילום: Woody Woods/shutterstock)

ע"פ הרשויות רתמת הבטיחות סודרה ע"י מי מן העובדים באופן שיתאים לגופו של טייר על מנת לאפשר לו להיכנס למושב בהתאם לנהלי הפארק. משפחתו תובעת מספר גורמים ומפעילים בפארק בטענה שהאסון יכול בוודאות להימנע. עורך דין מטעם הנהלת הפארק התייחס לתאונה וכינה אותה "תאונה טראגית". עוד הבטיח כי הם נמצאים בקשר רציף עם כל גורמי הבטיחות הרלוונטיים על מנת למנוע כשלים מן הסוג הזה ולשפר את הבטיחות באתר.    

"ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" – האם מבחינה הלכתית ישנה מניעה לעלות על מתקני אתגר ושעשוע כמו בלונה פארק? חשוב לציין שמבחינה הלכתית יש לנו ציווי מובהק לשמור על נפשנו וגופנו ולהתרחק מסכנות ממשיות העלולות לסכן את חיינו. יחד עם זאת, כל עוד מדובר באתר או מתקן בטיחותי העומד בכל התקנים, ואם האדם הוא בריא וכשיר -יכול לעלות עליהם, ואין כל מניעה הלכתית ליהנות מן המתקנים, וזאת באופן שלא יסכן את חייו.

עוד כתבות שיעניינו אותך