"מכת"זיות של המשטרה נכנסות לשכונות חרדיות בשבת בלי שום סיבה"
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock/ערוץ הכנסת)

חדשות

"מכת"זיות של המשטרה נכנסות לשכונות חרדיות בשבת בלי שום סיבה"

ח"כ אייכלר הקריא תלונה של תושבת שכונת רב אילן, לפיה זו השבת השניה שמשטרת ישראל מכניסה מכת"זית לשכונה חרדית. "נדרשת תשובת המשטרה והשר לביטחון פנים". בדבריו מחה על השימוש במי בואש בהפגנות גם נגד הריגתו של אהוביה סנדק ז"ל

   
"מכת"זיות של המשטרה נכנסות לשכונות חרדיות בשבת בלי שום סיבה"
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock/ערוץ הכנסת)
אא
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock/ערוץ הכנסת)

ח"כ ישראל אייכלר העלה במליאת הכנסת, את התנהלות המשטרה בהפגנות שהתקיימו השבוע בירושלים: "השבוע הפגינו צעירים על הריגתו של אהוביה סנדק ז"ל. המשטרה השתמשה במכת"זיות בואש שגרמו נזק למאה עשרים אלף תושבי קריית משה והסביבה. רק לפני שבוע הצגתי כאן דו"ח של המשטרה לפיו כל מקרי הבואש הופנו רק כלפי הפגנות של חרדים וערביים. 

"הפעם אני שואל מי נתן הוראה להביא מכת"זית לשכונה חרדית בליל שבת בלי סיבה. הוא צריך לתת את הדין. זהו מקרה קלאסי של דיכוי סתם. אבל גם כשיש הפגנה ומפגינים, מי נתן למשיסה דווקא כלפי הציבור החרדי השלטון החילוני מרגיש הוא יכול לדכא אותו בלי שום פחד ממשפט או דין וחשבון. מכת"זיות פועלות לא רק נגד מפגינים, אלא גם סתם כדי להטיל אימה על הציבור.

"אני רוצה להציג בפניכם מכתב תלונה שהגיעה ללשכתי. המתלוננת, תושבת רחוב בר אילן מספרת שכבר שבת שניה שמגיעה מכת"זית לרחוב, ומתיזה מים ללא שום סיבה. "מקרה ראשון" כך היא כותבת, "היה בשבת פרשת ויישב. מכת"זית של המשטרה הגיעה לצומת בר אילן בליל שבת... המכת"זית החלה להשפריץ מים מהשעה 23:30 בליל שבת, ועד השעה 01:30, הלוך ושוב לאורך כל ציר בר אילן עד אוהלי יוסף, וגם לרחוב שמואל הנביא, ולא היו שם מפגינים בכלל".

"המקרה השני: בשבת זאת פרשת ויגש שהרחוב היה שומם מבני אדם בשעה 09:30 בליל שבת הגיעה המכת"זית וכמובן שברגע שאנשים רואים דבר כזה, זה גורם להתקהלות של סקרנים. ובשעה 10:45 עד השעה 12:30 בליל שבת המכת"זית השפריצה מים ברחובות ציר בר אילן אוהלי יוסף ושמואל הנביא בשני הכיוונים".

"משפחות שלמות חוזרות מסעודת ליל שבת בבית הוריהם והן נתקלות בתופעה זו, כאשר הם צריכים לרוץ עם ילדיהם ולמצוא מחסה שלא יקבלו זרם מים. כמובן שעם הניידות מגיעה כמות רבה של יס"מניקים.

"ליל שבת, והמשטרה מרשה לעצמה להפר את השקט בשכונה חרדית סתם ככה, בלי שום סיבה. ואז פורצת סערה, והרחובות מתחילים לבעור, ואז מאשימים את החרדים כמובן".

ח"כ הרב אייכלר הודיע: "אני מתכוון לבקש את תשובת המשטרה והשר לביטחון פנים, לערוך בירור מה קורה שם".

עוד כתבות שיעניינו אותך