אייכלר תוקף: "אני מאוד חרד ממה שקורה פה עכשיו"
צילום: דוברות הכנסת/צילום מסך מתוך 'ערוץ הכנסת'

חדשות

אייכלר תוקף: "אני מאוד חרד ממה שקורה פה עכשיו"

ח"כ ישראל אייכלר תקף במליאת הכנסת את מינויו של גלעד קריב ליו"ר ועדת החוקה של הכנסת: זה מינוי אחד יותר מדי. אם הוא יהיה יו"ר ועדת החוקה – לא יהיה שום חוק במדינת ישראל. החוקים שיצאו משם לא יהיו תקפים בעיני שני מיליון אנשים לפחות".

   
אייכלר תוקף: "אני מאוד חרד ממה שקורה פה עכשיו"
צילום: דוברות הכנסת/צילום מסך מתוך 'ערוץ הכנסת'
אא
צילום: דוברות הכנסת/צילום מסך מתוך 'ערוץ הכנסת'

ח"כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת:

"מינוי רפורמי ליו"ר וועדת החוקה יערער את הלגיטימיות של החוקים בכנסת"

בנאום בכנסת תקף ח"כ אייכלר את התנהלותה הדורסנית של הקואליציה בוועדה המסדרת ובניהול הכנסת: "כמו כל אזרח בישראל, גם אני עוקב אחרי מה שנעשה בכנסת בימים האחרונים, ומביע דאגה וחשש. משום שבסופו של דבר, רק ההסכמות והדמוקרטיה החזיקו את החברה הישראלית המשוסעת, ומנעו את מה שהיה יכול לקרות חלילה באווירת ההסתה והשנאה נגד הציבור החרדי בפרט, ובין האוכלוסיות השונות בכלל.

"לכן אני מאוד חרד ממה שקורה כעת. הקואליציה החדשה הציבה אנשים חסרי ניסיון שפועלים בדורסנות ובלי כבוד. כך לא מתנהגים מנצחים פוליטיים. כך מתנהלים ילדי גן שהצליחו לחלץ את הכדור מהקבוצה השנייה, והם אינם מביאים בחשבון שמחר זה עלול להיות אחרת.

הוא ממשיך ואומר: "אני שואל את עצמי: האם כאשר הליכוד היה בשלטון הוא נהג בטיפשות כשנתן לשמאל את הזכויות שמגיעות לו בכנסת, ולפעמים אפילו בנדיבות של מנצחים? התשובה היא שלא. הוא עשה בחכמה. ככה מתנהלת דמוקרטיה. לא דוחקים יריבים עם הגב לקיר".

ח"כ אייכלר הזכיר את מזימת 'ימינה' להדרת החרדים במינוי דיינים: "הממשלה הזו עושה טיפשות גדולה מאוד כשיא דוחקת ציבורים שלמים אל הקיר. אני רוצה לציין דוגמה אחת: הייתי חבר בוועדה למינוי דיינים, ולמרות שלא היה להם ייצוג, נתנו לציונות הדתית מינוי של שליש מהדיינים באופן הגון. היום כשהם בקואליציה הם רוצים להדיר את הציבור החרדי לחלוטין. מה הם חושבים, שזה ימשך לעולם? זה לא!

"אנשי השמאל לא ניצחו את הבחירות. אנשי ימין גנבו קולות עבורם. זה כבר ידוע. אבל אל תעמידו שני מיליון אנשים צמוד לקיר. מדברים פה על מנסור עבאס. אני מעדיף פלסטיני מוסלמי שנאמן לעמו ומולדתו, מאשר למנות כיו"ר וועדת חוקה של מדינת ישראל אדם שכבר עשרים וחמש שנים נלחם נגד היהדות ונגד זכויות האזרח של הציבור החרדי. זה מינוי אחד יותר מדי. אני קורא לקואליציה לא למנות את האיש הזה. אם הוא יהיה יו"ר ועדת החוקה – לא יהיה שום חוק במדינת ישראל. החוקים שיצאו משם לא יהיו תקפים בעיני שני מיליון אנשים לפחות".

עוד כתבות שיעניינו אותך