אימאם העיר לוד נעצר בחשד להסתה ופגיעה בשוטרים
(צילום: Fotokon/shutterstock)

חדשות

אימאם העיר לוד נעצר בחשד להסתה ופגיעה בשוטרים

אחרי ששב"כ הזהיר את האימאם של המסגד הגדול בעיר מפרסומים מסיתים ברשתות החברתיות, הלילה הוא נלקח לחקירה.

   
אימאם העיר לוד נעצר בחשד להסתה ופגיעה בשוטרים
(צילום: Fotokon/shutterstock)
אא

האימאם מלוד, השייח' יוסף אלבאז נעצר לאחר שהסית במספר מקרים לאלימות נגד יהודים בכלל וכוחות הביטחון בפרט במהלך מבצע 'שומר החומות'.

האימאם נעצר בחשד להסתה לאלימות, טרור ואיומים ובכוונת המשטרה לבקש להאריך את מעצרו.

האימאם הסית לא מעט במבצע שומר החומות נגד יהודים וגיבה את המאבק הערבי בערים המעורבות. בסרטון שפרסם האימאם, נראה אדם שנעצר הורג שני שוטרים בדרך אכזרית ביותר, דוקר אותם ולבסוף שורף אותם בעודם חיים.

האימאם גיבה את הנראה בסרט המזעזע וכתב: "תהיו איתי. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק".

מהמשטרה נמסר כי "במסגרת המאבק של משטרת ישראל בעבירות ההסתה המתבצעות ברשת ובהתאם לאישור פרקליטות המדינה, בלשי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) בלהב 433, ביצעו במהלך הלילה מעצר של תושב לוד, החשוד כי פרסם בתאריך 15 ביוני 2021 פוסט בפייסבוק עם הפנייה לסרטון, הקורא לכאורה לפגיעה בשוטרים. בפוסט שעלה בפרופיל נכתב: "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק...", בגין החשד להסתה לאלימות, טרור ואיומים, החשוד נחקר ברגעים אלה במשרדי היחידה ובכוונת המשטרה להביאו במהלך היום לבימ"ש לדיון הארכת מעצר".

ח"כ איתמר בן גביר שהגיש תלונה נגד אלבאז לפרקליט המדינה שלומי אברמזון בגין הסתה לאלימות וטרור אמר, "אני שמח שהמשטרה נענתה לפנייתי. השלב הראשון במעצרו של המחבל הרוחני מבורך, עכשיו הגיע השלב למצות איתו את הדין ולהושיבו בכלא ולעקוב שלא ימשיך גם משם להפיץ את דברי השטנה וההסתה נגד יהודים".

"אמשיך להאבק נגד הסתה לטרור ונגד מחבלים באיצטלה רוחנית, אין להם זכות לרגע אחד של נחת", הוסיף.

עוד כתבות שיעניינו אותך