הרבי מקרלין במתקפה נגד פגיעה בשוטרים: "איך אפשר לפגוע ביהודי אחר, מי נותן הצדקה?"
אילוסטרציה (צילום: Igal Vaisman/shutterstock)

חדשות

הרבי מקרלין במתקפה נגד פגיעה בשוטרים: "איך אפשר לפגוע ביהודי אחר, מי נותן הצדקה?"

בשיחה נוקבת עם חסידיו הבהיר האדמו"ר מקרלין כי הגיע הזמן לקחת אחריות. "אנשים עברו מהעולם כי חשבו שהם 'אויבער חכמים'"

   
הרבי מקרלין במתקפה נגד פגיעה בשוטרים: "איך אפשר לפגוע ביהודי אחר, מי נותן הצדקה?"
אילוסטרציה (צילום: Igal Vaisman/shutterstock)
אא

‏האדמו"ר מקרלין סטולין תוקף בחריפות גורמים במגזר החרדי, שמנעו את הגדלת השטח במירון ותיקון התשתיות: "לצערינו זה מגיע מהחוגים שלנו. הרבה הפרעות לעשות דברים שהיו צריכים לעשות מסיבות אגואיסטיות ומסיבות צרות".

האדמו"ר ציין שבמשך שנים היו גורמים שרצו להגדיל את השטח במירון והוסיף: "הגיע הזמן שניקח אחריות. הגיע הזמן להתנהג באנושיות, אנחנו כבר לא הציבור הקטן שהיה פעם. יש הרבה רבנים והרבה ערים, קהילות גדולות ויפות. הגיע הזמן להתנהג כמו אנשים מבוגרים, להוריד את הנעליים הילדותיות". דבריו פורסמו לראשונה ב'כאן'.

הרבי מקרלין קורא לחסידיו להתחזק: "זה מראה שאנחנו צריכים להתחזק באהבת חברים ואהבת ישראל אצל כולנו, להתחזק בזה באמת, ובאמת לאהוב אחד השני ולעשות אחד לשני. יש מידי הרבה, בפרט ביחידים שפוגעים אחד בשני ומריבות, לפעמים זה בענייני ממונות, ויש המון יותר מדי דברים כאלה שזה לא צריך להגיע לזה, איננו מדברים על מישהו שלוקח מה ששייך לשני, שמרמה אותו וכדומה לזה, זה לא היה צריך להיות אצלנו, אבל אחרי זה, המריבות וכל המסביב, צריכים לעשות כל מה שיכולים להימנע מזה שלא יהיה יותר".

הרבי גם תקף את אותם אלו שזורקים ביצים ופוגעים בשוטרים: "הרי הקב"ה כבר ברא את העולם ככה, כמו שיש הגמרא "דעותיהם אינם שוות" ["כשם שאין פרצופיהם דומים, כך אין דעותיהם שוות", סנהדרין ל"ח, א'). בטוח שאנחנו היינו רוצים שהם יתנהגו הרבה אחרת, שייראו אחרת, ושירא את ה"מלאה הארץ דעה את ה'", אבל בכל-זאת צריך כעם למצוא איך לקרב יהודים".

"יש דברים שקורים שקשה להבין בחיים שלנו איך זה קורה, יש אפילו זמנים שזה מגיע מכאלו שבאים לעזור שיש צרה, כהצלה וכדומה, ומתנפלים עליהם, ונכון שהם לא היימישע ואינם נראים כמו שהיינו רוצים שייראו. אבל איך אפשר לפגוע ביהודי אחר, מי נותן הצדקה לפגוע ביהודי אחר, מי זה שנתן את הדרך להזיק ביהודי אחר, מי נתן את הדרך לזרוק אבנים, לזרוק ביצים, לקלל וכאלו דברים? מאיפה זה מגיע? ואיפה ראינו דבר כזה בכלל ישראל ובחז"ל שיהיו דברים כאלה, ככה לפגוע, ובפרט כשהוא מגיע גם לעזור?! ואפילו ללא זה, איך אפשר לצפות שיאהבו אותנו ויכבדו אותנו?! איך אפשר בכלל לצפות שירצו להתקרב לה' שהם רואים שככה נראים ערליכע אידן?"

"כבר הגיע הזמן מזמן שצריך להפסיק התנהגות כזאת, ושההתנהגות שלנו יביא לכך ש"וראו כל עמי הארץ כי שם ה' נקרא עליך", כבר מזמן הגיע השעה שלא עושים חילול ה' אלא רק קידוש ה', ושכל פסיעה ופסיעה רק "שיהא שם שמים מתאהב על ידך" לא הפוך. כבר מזמן רב הגיע הזמן שנהיה אנשים אמיתיים, לדעת לעשות חשבון מה אפשר לתקן ולשפר".

עוד כתבות שיעניינו אותך