‘נקרע לראות הורים מתייפחים’: פעוטה חב”דית במצב קשה מקורונה
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)

חדשות

‘נקרע לראות הורים מתייפחים’: פעוטה חב”דית במצב קשה מקורונה

הפעוטה, בת למשפחה מחסידי חב"ד בצפת, נולדה לאחר 17 שנות המתנה. פרופ' סלמן זרקא, מנהל בית החולים זיו בצפת, סיפר על התחושות הקשות נוכח המצב במרכז הרפואי: "זה באמת אירוע קורע לב. זה קורע לב בשביל הצוות, שכבר שנה מותח את הקצה".

   
‘נקרע לראות הורים מתייפחים’: פעוטה חב”דית במצב קשה מקורונה
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)
אא

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ סלמן זרקא, סיפר על ההשפעה הנעדרת של הסגר על המצב בבית החולים.

בנוסף, שיתף בתחושה האישית לעמוד מול פעוטה בת שנה וחודשיים חולת קורונה במצב קשה. זאת, לאחר שלפני כמה ימים נפטר תינוק מקורונה.

הפעוטה, בת למשפחה מחסידי חב”ד בצפת, נולדה לאחר 17 שנות המתנה. היא מאושפזת מיום שישי, לאחר שחלתה בקורונה.

“שנה שלמה שהסמיכה של מערכת הבריאות קצרה והיא חייבת תגבור. ככל שקיבולת מערכת הבריאות תגדל, הצורך בסגר ילך וייקטן. אנחנו כל הזמן מנסים להגיע למצב שאין לנו טיפול ראוי לחולי הקורונה. אנחנו מאוד חוששים כאנשי מקצוע, כרופא, שתהיה הגבלה ביכולת שלנו להעניק טיפול”.
בבית החולים מאושפזת תינוקת בת שנה וחודשיים במצב קשה כתוצאה מקורונה.

במהלך הראיון סיפר מנהל המרכז על התחושות הקשות: “כל אירוע הוא מאוד מאוד קשה, מאוד מאוד מורכב לחולה. במיוחד כאשר לפני הוא מורדם ומונשם. בעיקר קשה למשפחה. אנחנו רואים הרבה פעמים משפחות שמתקשות להיפרד, שבמקרים רבים הן אפילו לא מגיעות להיפרד מהיקירים שלהם. זה באמת אירוע קורע לב. זה קורע לב בשביל הצוות, שכבר שנה מותח את הקצה.

“בכל מקרה רפואי אתה תמיד חושב על המשפחה שלך, אתה נקרע מבפנים כי מעבר לזה אתה רואה את ההורים מתייפחים. גם המקרה של התינוקת, גם מקרה של בן 35 שנפטר במחלקת הקורונה זה מקרה קשה. כל מקרה הוא עולם ומלואו”, אמר פרופ’ זרקא.

“לצערי, אני לא רואה השפעה של הסגר על בית החולים. הסגרים הקודמים היו אולי יותר אפקטיביים, אולי אנחנו כאזרחים שיתפנו יותר פעולה. עד שרואים השפעה על החולים הקשים שמגיעים לחדר המיון בדרך כלל לוקח שבועיים שלושה. אני רוצה להתנסח בזהירות, אבל קשה לקרוא לדבר הזה סגר. ומעבר לזה, המוטציה הבריטית שכנראה גורמת לתחולואה יותר קשה. גם על זה אנחנו משלמים את המחיר”.

התפללו לרפואת אילה בת חנה נטלי שנטל 

עוד כתבות שיעניינו אותך