תחזית מזג האוויר לימים הקרובים
אילוסטרציה (צילום: EHStockphoto/shutterstock)

חדשות

תחזית מזג האוויר לימים הקרובים: חשש לשיטפונות

אחרי יממה גשומה ברוב חלקי הארץ, מפלס הכנרת רושם עלייה ראשונה לחורף הנוכחי של 2 ס"מ, בעיקר בעקבות גשמים שירדו באופן ישיר על האגם הצפוני

   
תחזית מזג האוויר לימים הקרובים
אילוסטרציה (צילום: EHStockphoto/shutterstock)
אא

אחרי יממה של גשמים בחלקים רבים ברחבי הארץ, מפלס הכנרת רשם ביממה האחרונה עלייה מרשימה של 2 ס"מ. הסיבה העיקרית לעליה היא ירידה של כ-25 מ"מ גשם ישיר שירד עד עתה מעל האגם.

יצוין עם זאת כי מאז השיא של החורף הקודם ועד הבוקר, מפלס הכנרת ירד ב-1.085 מטר. המפלס נמצא 1.175 מטר מתחת לקו האדום העליון, ו-3.025 מטר מעל הקו האדום התחתון.

מתחילת מערכת הגשמים ביום שלישי בערב ירדו בחרשים שבגליל 115 מ"מ של גשם, באילון 80 מ"מ, בצפת 76 מ"מ, במרום גולן 75 מ"מ, בראש הנקרה 54 מ"מ ובחיפה 53 מ"מ.

את אזור הדרום מובילה אשדוד עם 66 מ"מ של גשם, בשפלה ירדו בראשון לציון 49 מ"מ, במרכז ירדו בתל אביב 40 מ"מ ובירושלים ירדו רק 39 מ"מ.

מזג האוויר היום (חמישי) יהיה גשום וקיים חשש לשיטפונות בנחלים. גשם יירד לפרקים מהצפון ועד הנגב ויהיה קר מהרגיל לעונה. אחר הצהריים הגשם ייחלש. 

מחר יהיה מעונן חלקית ומעט קריר מהרגיל לעונה. צפוי לרדת גשם וקיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח. בשבת יהיה מעונן חלקית עד בהיר, אך עדיין קיים סיכוי לגשם מקומי. תחול עלייה בטמפרטורות והן תהיינה קרובות לממוצע לתקופה.

עוד כתבות שיעניינו אותך