הקורונה

מרגש: השיר הידוע שהלחין הרב הושר בהלוויה

בהלוויית הרב פרופ' אברהם יהושע העשיל טווערסקי זצ"ל, שרו המלווים את הניגון 'הושיעה את עמך' - אותו הלחין • בצוואתו ביקש: "בהלוויה שלי אל תספידו ואל תשבחו. תישאו את המיטה ותשירו 'הושיעה את עמך'". הניגון הושר לראשונה אצל הרבי מליובאוויטש בהתוועדות כ"ט באלול תשכ"ב.

דווקא שם: הכירו במלונית קורונה והתארסו

שני יעקובסון, בת 29, ואמיר ציוני, בן 34, נדבקו בערב ראש השנה בקורונה - והתפנו למלונית קורונה ב'קרלטון' בנהריה. על מה שקרה שם הם רוצים שתדעו. "אנחנו רוצים לפרסם את הסיפור ולצעוק לכל העולם ולתת תקווה לאנשים בתוך התקופה הנוראה הזו".

פסיכיאטר, מלחין ולמדן: הרב החרדי נפטר

נפטר הרב אברהם העשיל טברסקי, בנו של האדמו"ר מהורנסטייפל ונכד האדמו"ר מבאבוב שנודע כפסיכיאטר וסופר שחיבר מעל ל-60 ספרים וגם הלחין נכסי צאן ברזל כמו את הניגון - הושיעה את עמך | צפו בניגון בבית מדרשו של הרבי

מה קורה בבה"ח?: "מראות מסרט אימה"

בזמן שבציבור האווירה היא של "סוף קורונה", בבתי החולים נתקלים הצוותים במראות ובמצבים קשים "יש מאבק על כל מיטת טיפול נמרץ", מספר ד"ר קובי חביב, מנהל ביה"ח הרצוג, פרופ' דרור מבורך, מנהל מחלקת קורונה בהדסה: "זהו עומס שלא היה כדוגמתו. זה המצב הכי קשה אי פעם - התחזיות האופטימיות התבדו''.

הרב אדלשטיין הורה להתחזק לרפואת ח”כ

קבוצת פעילי ליכוד, ובראשם חבר הכנסת החדש ניסים ואטורי, נכנסו הבוקר לביתו של מרן ראש הישיבה הגרי”ג אדלשטיין כדי לקבל את ברכתו לרפואת ח”כ דוד ביטן שמאושפז במצב קשה, לאחר שנדבק בנגיף. הרב הורה להם להתחזק במידות טובות ולא להקפיד על הבריות. כמו כן הנחה אותם לומר בכל יום פרקי תהילים.

העיתונאי דוד חכם: "תתפללו על הדוד שלי"

איש התקשורת החרדי, העיתונאי דוד חכם מבקש מהציבור להתפלל על דודו יהודה חיים: "בבקשה תתפללו על הדוד היקר שלי". יהודה חלה בקורונה ומצבו מוגדר כרגע קשה עקב הידרדרות בבריאותו שחלה בשעה האחרונה: ״ואפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל ימנע עצמו מן הרחמים״. אנא עשו חסד, וקראו פרקי תהילים לרפואתו השלמה של יהודה חיים בן פורטונה.

רבה של אור יהודה נדבק בנגיף קורונה

רבה של העיר אור יהודה, הגאון רבי ציון כהן  נדבק בנגיף הקורונה, זאת למרות שנקט בכל כללי הזהירות, ואף הרחיק אנשים מתפילות המוניות בבתי הכנסת. הרב התראיין לתוכניתו של ישי דריקס, 'מצב הרוח' (כל יום בין 14:00-16:00, בערוץ 2000) וסיפר על מה שעובר עליו: "קמתי הפוך הרגשתי פיצוצים בראש". האזינו לראיון

לאחר לחצים: אושרו התפילות בבתי הכנסת

הממשלה קיבלה החלטה להגביל את מספר המשתתפים באירועים לחמישים בלבד, ושאר התקהלויות לעשרים בלבד, בשל הזינוק בשבועות האחרונים במספרי הנדבקים בקורונה, ובהמשך יצאה הבהרה לגבי בתי הכנסת, אשר ייכללו במקומות בהם תותר התקהלות של 50 איש.

עלייה חדה: הגר"ח קנייבסקי בקריאה

גדולי התורה מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי ומרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין קוראים הבוקר לציבור בני התורה להתחזק בשמירת הבריאות לאור העליה בתחלואה בקרב המגזר החרדי.

בעקבות הקורונה: פסק הלכה מפתיע!

הגאון רבי רצון ערוסי, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ורב העיר קרית אונו, יצא בפסק הלכה מפתיע, לפיו, אם המסיכה על הפנים כאשר יש זקן, מפריעה, מותר להתגלח בשלושת השבועות בערב שבת.

אדם ללא מסכה יכול להעיד בחופות?

הוראה דרמטית וחריגה נשמעה היום מהרב יצחק מאיר ברכיה ליברמן, דיין בית הדין 'קהילות יעקב' בבני ברק, בראיון לרדיו 'קול חי' המליץ הרב שלא ליטול אדם שאינו מקפיד על חבישת מסכה לעד בחופות וקידושין.

"חוזרים להתפלל מחוץ לבתי הכנסת"

על רקע העלייה ברמת התחלואה באור יהודה בימים האחרונים, הודיע רב העיר הגאון רבי ציון כהן, להגביל את התפילות בבתי הכנסת ולקיים אותן אך ורק במרחב הפתוח. ההחלטה התקבלה מתוך חשש שקיום תפילות במבני בתי הכנסת עלולים להגדיל עוד יותר את כמות הנדבקים.

קורונה: מחקר חדש חושף נתון מזעזע

למרות הגל השני, והתפשטות נגיף הקורונה במדינות רבות בעולם, בבריטניה ישנה רגיעה שמאפשת לרשויות להכריז על הקלות מסוימות, בין השאר התירו הרשויות לפתוח את בתי הכנסת אבל לא להתקהל בהם – אלא שכעת נחשף כי אחד מכל 20 נפטרים היה יהודי.

בשורה משמחת: הנחיות חדשות לקיום אירועים

החל מהיום יהיה אפשר לקיים באולמות אירועים חתונות או אירועים לציון טקס דתי, ובכלל זה בת ובר מצווה ואירוע לציון הולדת בת או בן. מספר המשתתפים באירועים אלו באולמות האירועים לא יעלה על יחס של אדם לכל שני מטרים רבועים ולא יותר מ- 250 אנשים

הראש"ל מתיר: מערכת דיגיטלית בשבת

בתשובה הלכתית מפורטת שכתב הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף לרב יצחק פרץ, רב בבית החולים הדסה. מתיר הראש"ל לכתחילה לבקר חולים בבתי החולים השונים בשבתות, למרות שיש מערכת דיגיטלית המודדת אוטומטית  את חום גופם של המבקרים

   12345>>>